טראמפ הקפיא את החשבונות של הרש"פ

רשת אל ג'זירה: הממשל האמריקני החליט על סגירה מיידית של כל חשבונות הבנק הקשורים לרשות הפלסטינית או לאש"ף ומצויים בארה"ב.

ניצן קידר , ז' בתשרי תשע"ט

טראמפ
טראמפ
Reuters

ארצות הברית מחריפה את צעדי הלחץ והתגובה שלה נגד הרשות הפלסטינית: רשת אל ג'זירה טוענת כי הממשל האמריקני החליט היום (ראשון) על סגירה מיידית של כל חשבונות הבנק הקשורים לרשות הפלסטינית או לאש"ף ומצויים בבנקים ברחבי ארצות הברית.

לפי שעה האמריקנים אינם מאשרים את הדיווח, אך במחלקת המדינה רמזו כבר בשבוע שעבר לאחר סגירת הנציגות של אש"ף בוושינגטון כי יהיו למהלך צעדי המשך נגד הפלסטינים.

מוקדם יותר דווח כי השגריר הפלסטיני בוושינגטון, חוסאם זומלוט, קיבל הודעה כי השלטונות בארה"ב ביטלו את אישורי השהייה של משפחתו וסגרו את חשבונות הבנק שלהם. בנוסף, לטענתו, הוא ומשפחתו נדרשו לעזוב לאלתר את ארה"ב.

זומלוט מקורב ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ובארבעת החודשים האחרונים הוא לא שהה בארצות הברית שכן הוחזר לרמאללה כמחאה על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, וכמחאה על מדיניות ממשל טראמפ נגד הפלסטינים.

בממשל האמריקני לא מסתירים את זעמם על הפלסטינים. גורם במחלקת המדינה אמר בסוף השבוע כי "ארה"ב עשתה מאמצים כבירים לכינון שלום בין ישראל והרשות הפלסטינית, אך הנהגת הרשות לא קידמה ולו צעד אחד לחידוש המגעים".

"לא נמשיך להגיש את הלחי השנייה למי שמסית נגדנו וגינה את תוכנית השלום האמריקנית עוד בטרם בכלל זכתה לראות אור", אמר הגורם.