"אל תעזו להרים יד על בג"ץ"

יו"ר מרצ תוקפת את שרת המשפטים שקד, "בג"ץ אמנם מעולם לא היה סניף של מרצ, אבל אנחנו מתייצבים לצידו כי הוא השומר של שלטון החוק".

חזקי ברוך , ח' בתשרי תשע"ט

תוקפת. ח"כ זנדברג
תוקפת. ח"כ זנדברג
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, נאמר בצהריים (שני) במסגרת דיון הפגרה שיזמה סיעת מרצ בנושא "המתקפה של שרת המשפטים על בגצ והדמוקרטיה הישראלית".

"אל תעזו להרים יד על בג"ץ ששומר על העיקרון הבסיסי לפיו כל בני האדם נולדו שווים", תקפה זנדברג את שקד ורמזה לדברים שצוטטו מפי השרה בעיתון "ידיעות אחרונות, "בג"ץ אמנם מעולם לא היה סניף של מרצ, אבל אנחנו מתייצבים לצידו כי הוא השומר של שלטון חוק ואנחנו נמשיך להיות כיפת ברזל של שלטון החוק".

"מדי יום אנו מתבשרים על עוד יוזמה ועוד גחמה לחיסול שלטון החוק והשוויון בפני החוק, היכולת של מערכות האכיפה למלא את תפקידן - וזכות הציבור לדעת", טענה זנדברג, "האחרונה בשרשרת השליפות הייתה ההחלטה שלא להאריך את כהונת המפכ"ל בקו הגמר של חקירות נתניהו. זאת הדחה פוליטית. איפה נראה הדבר שראש הממשלה שמואשם בעבירה הכי קשה לנבחר ציבור בספר החוקים לא ימנה את השופטים והחוקרים של עצמם. ככה נראית מאפיה".

"פרשיות חמורות נגד ראש הממשלה ומי שאמונה על שלטון החוק שותקת כמו דג", המשיכה זנדברג במתקפה על שקד. "אולי תגלי לנו מה דעתך על ביטול הועדה למינוי בכירים במקום למלא את פיך מים. כשאנחנו רואים את הפחדנים חסרי החוליות כמו השר לביטחון פנים ושרת המשפטים אנחנו מבינים שהם לא מסוגלים למנות שומר סף עצמאי ואובייקטיבי. במקום הצעה שהמינוי יגיע מוועדה בלתי תלויה הם רוצים פשוט לבטל את הוועדה למינויים".

"הלך הרוח של שקד הוא המסוכן ביותר לדמוקרטיה הישראלית והוא זה שמקרב אותנו לדמוקרטיות הלא ליברליות של מזרח אירופה ודיקטטורים מרחבי העולם", טענה זנדברג.

לדבריה, "במובן הזה צודקת שקד: זה אנחנו - או הם; מרצ - או הבית היהודי. זכויות אדם באשר הוא אדם - גם אם הוא אישה, ערבי, להט"ב או זר, זכויות שמשום מה מכנים כאן בגנאי 'אוניברסליות', במקום לשאת אותן בכבוד ולהזכיר על כל במה את שורשיהן היהודיים - או עוד כוח לרבני עלי, הנחושים לשנות את פני מערכת החינוך, השירות בצה"ל והמרחב הציבורי בישראל. זו המערכה האמתית, זו ההכרעה שתעמוד בקרוב לפתחו של הציבור, ויפה שעה אחת קודם".