מכתב לליברמן:
בני נרצח פעמיים

אמו של עדיאל קולמן הי״ד במכתב פתוח לשר הביטחון בעקבות החלטת צה״ל שלא להרוס את בית המחבל משום שהיה ״חולה נפש״.

ערוץ 7 , ח' בתשרי תשע"ט

יעל קולמן, בהלווית בנה עדיאל הי"ד
יעל קולמן, בהלווית בנה עדיאל הי"ד
צילום: הלל מאיר/TPS

לכבוד

שר הביטחון

אביגדור ליברמן

מכובדי שלום רב,

אני פונה אליך בקריאה אישית שתקשיב לזעקתי. עד לפני חצי שנה היינו משפחה רגילה ונורמטיבית. לפני חצי שנה התהפך עלי עולמי. בני עדיאל, אבא לארבעה ילדים ונשוי לאשה מקסימה, חזר מיום עבודתו כחופר בעיר דוד - הבית של העם היהודי מלכות הנצח.

בהולכו ברחוב הגיא בעיר העתיקה התנפל עליו מחבל שפל, חיית אדם, וניסה להרגו. בני אדם חסון וחזק אך המחבל ידע את זממו וכיוון לכבד. בני מת במקום.

למזלנו לפחות המחבל גם מת במקום בזכות שוטר שעבר במקום וכך נמנע מאיתנו לראות את המחבל חוגג בכלא, משלים לימודים אקדמאים ומשתחרר בעיסקה מפוקפקת או מבקש שיקצבו את עונשו.

מכובדי, בני היקר עדיאל היה אדם שלא פגע בזבוב, מעולם לא הרע או הזיק או חשב כל מחשבה רעה. כל משפחתנו מחפשת שלום ומעולם לא חיפשנו נקם.

אולם הידיעה על כך שהדרך היחידה להרתיע עוד ועוד אנשים וחבריו ובני גילו של מהחבל ללכת בדרכיו מפחידה אותנו והבנו שהרס בית המחבל הינו כלי לחץ חזק שמרתיע את החברים שמוסתים ללא הרף על ידי קהילת הכפר עקרבא שמהללת את הרוצח.

לצערי, בכל החודשים האלה הייתי בטוחה שהבית נהרס מזמן. אתה הצהרת אינספור פעמים באופן אישי על חשיבות ההרס של בתי המחבלים ושאתה מוודא שזה יקרה. לפני שבועיים נודע לי שבעקבות לחץ ארגון השמאל הקיצוני ׳המוקד להגנת הפרט׳ - הוקפא ההרס.

פניתי אליך ולצה"ל ובעקבות כך נמסר שההרס בוטל לחלוטין. הנימוק? המחבל חולה נפש.

כבוד השר,אינני פסיכיאטרית ואינני מומחית בבריאות הנפשית של אויבינו. אבל כן אדם צעיר שהולך ורוצח אדם שמעולם לא עשה לו כלום הוא חולה נפש. למחלה קוראים שנאת יהודים. היא תוקפת בכל העולם ואף מוגדרת כמחלה מסוכנת מאוד.

כבוד השר, בני נרצח לפני חמישה חודשים אולם ההחלטה לא להרוס את בית המחבל הינה הרצח השני שהוא נרצח בו.

ההחלטה הינה מתן פרס לטרור ותביא בעקבותיה לצערי עוד אנשים שירצחו בעקבות כך ואף יכינו מראש חוו"ד פיסיכיאטריות שהינם חולי נפש והכל יבוא על מקומו בשלום.

אנא שמע זעקתה של אם שכולה, בני לא יחזור אבל אנא דאג שלא יהיו לי עוד חברים וחברות למשפחת השכול, השאר אותנו לבד. לא מחפשים עוד הורים ואלמנות שכולות.

בידיך הדבר לעשות צדק ומוסר והצלת חיי אדם, ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות.

בעת כתיבת שורות אלו התבשרנו בעוד פיגוע דקירה קשה שבו נפצע נרצח אדם כבן 40 שרק הלך לתומו. המחבל - צעיר בן 18 מהאיזור. אין ספק שישנה מחלה ושנאה עצומה אלינו, ואנחנו חייבים יד ברזל וזרוע נחושה להילחם בה. זו לא העת לרחם על אויבינו.