ההצגה חייבת להימשך?

הודעת ווטסאפ מבשרת על הצגת ילדים שתתקיים אחר הצהריים במתנ"ס השכונתי או במועדון היישובי.

שרה פני עוזרי , י"א בתשרי תשע"ט

מבחינתכם העסקתם את הילדים. אילוסטרציה
מבחינתכם העסקתם את הילדים. אילוסטרציה
צילום: istock

אתם ממהרים לוותר על התוכניות הגרנדיוזיות להיום (גן השעשועים), ומרגישים שניצחתם את המערכת. אתם גם מקנים תרבות רצינית ואיכותית לילדיכם, גם מרחיבים אופקים וגם עשיתם זאת במחיר מצחיק, ממש קרוב לבית.

אם זו הפעם הראשונה שלכם, קרוב לוודאי תופתעו לגלות שלא מדובר בהצגה שראיתם בעיני רוחכם כשנרשמתם בלינק. הצגה עם עלילה, מוזיקה, שחקנים וחוש הומור. אתם תגלו במקרה הטוב שמדובר בשני שחקנים שחשבו על קו עלילה מעניין עם תפאורה דלה ובדיחות שאף אחד לא מבין. במקרה הגרוע לא תהיה כלל עלילה, השחקן ירחף לעיני הילדים עייף ומרוט, עם מדונה ותפאורה שמזכירה את הקישוטים בגן.

נכון, יהיו מדי פעם הבלחות מוצלחות של הצגות טובות ומושקעות שישאירו טעם של עוד, אבל המקרים הללו מועטים. לרוב תתהו אם המילה הצגה לא גדולה מדי בשביל המופע הדל והקטן. אבל הזמן יעשה את שלו וישחק אתכם. אתם תשבו בירכתי האולם, שקועים בסלולרי, שמחים על רגע של שקט בשבילכם ותרבות לילדים. אתם כבר לא תנתחו או תרטנו. מבחינתכם העסקתם את הילדים.

אז אולי כדאי מדי פעם להרים את הראש. לבחון האם אנחנו באמת צורכים תרבות אמיתית ומרחיבים אופקים? או שמא אנחנו עושים בדיוק להפך, משאירים את עצמנו ואת הצאצאים בדיוק באותו המקום.