רוב באירופה: למנוע לבוש מוסלמי

מרבית האזרחים דורשים לאסור על מוסלמיות ללבוש בגדים שיסתירו את פניהן, מחשש לטרור. הרוב הגדול ביותר נגד לבוש מוסלמי – בהולנד.

ניסן צור , ט' בתשרי תשע"ט

נשים מוסלמיות
נשים מוסלמיות
צילום: ISTOCK

החוק שנכנס בחודשים האחרונים במדינות רבות באירופה האוסר על נשים מוסלמיות לחבוש בורקה או כיסוי פנים אחר על פי הדת המוסלמית, זוכה לתמיכה נרחבת בקרב תושבי היבשת.

סקר חדש מעלה כי מרבית תושבי אירופה תומכים בחוקים שייאסרו על נשים מוסלמיות ללבוש בגדים מסורתיים ובמיוחד כיסויי ראש, מחשש כי יסייעו לביצוע מעשי טרור.

תושבי הולנד מובילים את רשימת המתנגדים ללבוש מוסלמי של נשים. רק 18 אחוזים אמרו כי "יש לאפשר לנשים מוסלמיות לחבוש בגדים דתיים, לרבות כיסוי פנים", בעוד 66 אחוזים טענו כי "יש לאפשר להן ללבוש בגדים מוסלמיים אך לא לכסות את פניהן".

15 אחוזים טענו כי "יש לאסור על נשים מוסלמיות ללבוש בגדים מוסלמים מסורתיים בכל מקרה". במקום השני בסקר נמצאת שוויץ בה רק 20 אחוזים טענו כי יש לאפשר לנשים מוסלמיות לחבוש כיסוי פנים מוסלמי, בעוד 56 אחוזים טענו כי יש לאפשר להם ללבוש בגדים מוסלמים אך ללא כיסוי פנים, ו-23 אחוזים טענו כי יש לאסור עליהן לחלוטין לבישת בגדים מוסלמים מכך סוג.

לאחר מכן ברשימה מופיעות בלגיה, איטליה, אוסטריה, גרמניה וצרפת, בהן רוב גדול של הנשאלים הביעו התנגדות לאפשר לנשים מוסלמיות לכסות את פניהן מחשש כי הדבר יסייע לארגוני טרור לבצע פיגועים.

מרבית המדינות בהן נרשמה תמיכה גבוהה בחוקים נגד כיסוי פנים מוסלמי, הן מדינות אליהן הגיעו בשנים האחרונות כמויות גדולות של מהגרים מוסלמים. פורטוגל, שבדיה, פינלנד ודנמרק סוגרות את הרשימה, כאשר בהן מתחלקים התושבים המקומיים בדעה האם לאפשר לנשים מוסלמיות ללבוש בגדים הכוללים כיסוי פנים.