שטרסלר: הגולדינים מחלישים את ישראל

הפרשן הבכיר נחמיה שטרסלר מבקר את מאבקה של משפחת גולדין נגד הסכם עם חמאס וקובע: המאבק מחליש את ישראל ומעלה את המחיר שדורש חמאס.

שמעון כהן , י"ד בתשרי תשע"ט

נחמיה שטרסלר
נחמיה שטרסלר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

במאמר שפרסם בעיתון 'הארץ' מציג הפרשן נחמיה שטרסלר עמדה בלתי שגרתית סביב מאבקה של משפחת גולדין להשבת בנם החלל, הדר ז"ל, מרצועת עזה.

את מעמרו מפרסם שטרסלר תחת הכותרת 'לעצור את הגולדינים', כותרת שעוררה זעם בקרב בני משפחת גולדין עצמם.

בראיון לערוץ 10 מסביר הבוקר שטרסלר את ההגיון מאחורי דבריו לפיהם המאבק פוגע בחוסנה של מדינת ישראל.

"הלחץ שלהם פוגע לנו במורל ומחליש אותנו", אומר שטרסלר ומתייחס בראשית הדברים לביקורת על עצם כתיבת המאמר: "אם מישהו אומר שאין "להתעסק" עם משפחות שכולות, אני אומר שזו התנשאות עליהם כמי שלא ניתן להתווכח איתם".

על תוכן הדברים שפרסם מציין שטרסלר כי הוא עצמו השתתף בהלווייתו של הדר ז"ל, הלוויה שהתקיימה לאחר הכרעת הרב הצבאי הראשי שהתקבלה על ידי המשפחה ולפיה אכן הדר נפל בקרב.

"הגולדינים מחלישים אותנו. חמאס שמח שעם ישראל אינו יכול לעמוד במחיר של חלל", אומר שטרסלר התוקף את התנגדות המשפחה המבקרת את המהלך המדיני-ביטחוני מול חמאס מבלי להשיב את גופתו של הדר. "מותר להם להיאבק ומותר לי לבקר אותם", אומר שטרסלר.

"שאלו אותי למה תמכתי בשחרור גלעד שליט. אז זה היה אדם חי. היום מדובר בחלל. הם מדברים היום על 'להחזיר את הבנים', אבל זו גופה. תנו לראש הממשלה להגיע להסדר עם החמאס. ההסכם הזה חשוב לנו כדי שלא להתדרדר לעוד מלחמה. אתם פוגעים בנו ומחלישים אותנו כמי שלא יכולים לעמוד במחיר של חלל. המאבק שלהם מעלה את המחיר שמציב החמאס מולנו".