זהבה גלאון:
אין לאולמרט תוקף מוסרי לקדם שום מהלך

יו"ר מרצ לשעבר התייחסה לפגישה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט עם אבו מאזן בפריז.

103FM , ט"ז בתשרי תשע"ט

זהבה גלאון
זהבה גלאון
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

יו''ר מפלגת מרצ לשעבר, זהבה גלאון, התייחסה ברדיו 103fm לפגישתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בפריז.

"אני חושבת שהבחירות בישראל צריכות להתקיים על נושא חלוקת הארץ והקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. אני לא חושבת שאולמרט צריך להוביל את המהלך הזה אך אנחנו לא יכולים להמשיך למשול על עם אחר במשך 51 שנה", אמרה גלאון.

''לאבו מאזן יש תפקיד משמעותי בתהליך ואילו לא נגיע למהלך כלשהו עם העם הפלסטיני נמצא את חמאסטן בשלטון בישראל".

"אם כל הכבוד לעובדה שאולמרט נפגש עם אבו מאזן, אני מתקוממת על הקריאות וההתייחסות אליו כבוגד. אלו אמירות שמזכירות לי ימים חשוכים אחרים. מנגד אני חושבת שלאולמרט אין שום תוקף מוסרי בפוזיציה בה הוא נמצא לקדם שום מהלך. אני מאלו שמאמינים שניתן להגיע הפלסטינים להסדר וזה לא אומר שאני נאיבית. מהלך שכזה יתקיים רק עם אנשים שפויים שמבינים שאי אפשר להמשיך עם המצב הנוכחי. אם הייתה לי את ההזדמנות הייתי מוכיחה את זה".

"הפלסטינים אינם חפים משגיאות אך לנו יש את האחריות לפתור את הסכסוך. ברור לכולנו שאחרי שייחתם הסכם לא יסתובבו באחו חדי קרן אלא זה יהיה מהלך מורכב והאינטרס שלנו הוא להגיע להסדר. הזמן פועל לרעתנו ואני לא רוצה שנסבול כאן מעוד פיגועים ועוד אנשים שנרצחים".

המראיין ינון מגל תהה "את לא חושבת שמהלך של נסיגה מעזה יהיה מסוכן במידה ויקרה ביהודה ושומרון?". גלאון השיבה: "אתה לא מאמין ברצון של הפלסטינים להגיע להסדר, אתה מאמין בהכלת הריבונות ובקיפוח. נוח לך להיתלות במי שאתה רוצה. אני תמכתי במה במהלך חד צדדי בעזה בכאב גדול מתוך מחשבה שנכון לבטל את הכיבוש בכל מקום שרק אפשר אך יש להגיע להסכם ולהסדר ולא באופן חד צדדי.

''ברגע שייווצר הסדר עם הפלסטינים ייווצר גם שיתוף פעולה ביטחוני שיספק יותר הגנה וביטחון שימנע את שלטון החמאס. אני לא שותפה לתרחישים האפוקליפטיים", אמרה.