האתר שימצא עבורכם סוכה- בלחיצת כפתור

אתר שיתופי חדש מציע לכם לשתף את הסוכה שלכם לאורחים ולהתארח בעצמכם בסוכות משותפות. חג האושפיזין- הגרסא הטכנולוגית.

מתנאל ראט , י"ז בתשרי תשע"ט

משימה לא פשוטה
משימה לא פשוטה
צילום: iStock

אם עד היום כל פעם שטיילתם בחג הסוכות התחלתם לדפוק על דלתות זרים ולחפש סוכה לאכול בה- ייתכן שהשנה הכל עומד להשתנות.

אחרי שהוקמו אתרים לשיתופי חפצים משומשים ולשיתופי דירות- הגיע זמנה של הסוכה להפוך גם היא לשיתופית.

אהרון טיילור, ישראלי שעלה מקנדה, הקים אתר שיתופי סוכה מסביב לעולם במיוחד בשביל מי שנתקע באמצע החג ללא סוכה. באתר החדשני, שזכה לשם "הסוכה הפתוחה", תוכלו למצוא בלחיצת כפתור פשוטה, סוכה הממוקמת בסביבה הקרובה אליכם שתוכלו להתארח בה.

האתר בנוי במתכונת שיתופית, כך שכל אחד יכול לפרסם את הסוכה הפרטית שלו ולהציע אותה לאירוח. לחלופין, ניתן גם לפרסם סוכה ציבורית הפתוחה לכולם (כמו למשל סוכות חב"ד הפרוסות ברחבי הארץ) ששאר המשתמשים יוכלו למצוא ולהתארח.

בשביל להוסיף את הסוכה שלכם, כל שעליכם לעשות הוא לכתוב את כתובת הסוכה וללחוץ על המיקום המדויק במפה על מנת להפוך את הסוכה ל"פתוחה". ניתן גם להוסיף פרטים לסוכה כך שהסוכה לא תהיה פתוחה לחלוטין, וה"אושפיזין" החדשים שלכם ייצרו אתכם קשר לפני שהם יבואו להתארח.

ככל אתר שיתופי- גם האפקטיביות של הסוכה הפתוחה תלויה במספר שיתופי הסוכות
צילום: iStock

כאמור, האתר הוא עולמי כך שבנוסף לסוכות השיתופיות הקיימות בתל אביב ובגבעת שמואל ניתן למצוא סוכות גם בשאר העולם. בינתיים, אפשר למצוא סוכות פתוחות גם באוסטרליה, בקנדה ואפילו בדרום אפריקה ועם הזמן מספר הסוכות רק עולה.

אז, פעם הבאה שאתם מחוץ לבית ומחפשים סוכה- מוזמנים ללחוץ כמה כפתורים בפלאפון ולחפש סוכה פתוחה שתסכים לארח אתכם. אחר כך- אולי גם תסכימו לשתף אחרים בסוכה שלכם ולזכות במצוות הכנסת אורחים חגיגית.

מוזמנים לחפש סוכה ולהציע לאחרים את הסוכה שלכם:
http://www.opensukkah.com

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!