רחל עזריה:
''אלקין הוא הציוני היחיד שיכול לנצח"

חברת הכנסת שפרשה מהמירוץ לראשות ירושלים הסבירה את החלטתה. "לא ביקשתי לעצמי סידור עבודה ואין שום דיל''.

חזקי ברוך , י"ז בתשרי תשע"ט

אלקין ועזריה
אלקין ועזריה
צילום: דוברות

חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו) הודיעה הערב (רביעי) על פרישה מהמירוץ לראשות עיריית ירושלים ועל תמיכתה במועמדותו של השר זאב אלקין.

במסיבת עיתונאים משותפת שקיימו השניים אמרה עזריה ''אני מסירה מועמדות מראשות העיר כמו שהתחייבתי, ומגלה אחריות על העיר ירושלים ועל הציבור הציוני בעיר הזאת.

''אני גאה ושמחה בדרך ש'ירושלמים' ואני הלכנו בה, על ההזדמנות ההיסטורית להיות מועמדת אישה בירושלים, לפלס את הדרך לנשים הבאות אחרי, לפרוץ את תקרת הזכוכית ולגרום לכך שכל ילדה ונערה יכולות לדמיין אישה שתעמוד בראשות העיר ירושלים'', הוסיפה עזריה.

כחלק מהמהלך, חברי רשימת 'ירושלמים' של עזריה ישובצו במקומות 5 ו-6 ברשימת 'ירושלים תצליח' של אלקין.

"לא ביקשתי לעצמי סידור עבודה ואין שום דיל", הבהירה חברת הכנסת. ''בחרנו בחירה ערכית ואני מפנה את הדרך לדור הבא של הנהגת 'ירושלמים' שיהיה חלק משמעותי מסיעת השלטון"

בהמשך הסבירה עזריה מדוע היא תומכת דווקא באלקין. ''שני קריטריונים מרכזיים היו לנו, האחד הסיכויים להיבחר לראשות העיר, והשני היכולת לנהל את העיר. בעניין הסיכויים - על פי המספרים בירושלים, המועמד היחיד בקרב הציבור הציוני שהוא בעל סיכויים אמיתיים לנצח גם בסיבוב ראשון וגם בשני הוא זאב אלקין''.

על המועמד עופר ברקוביץ' אמרה עזריה ''הוא דומה יותר ל'ירושלמים', ולכן היה המועמד הטבעי, אך הוא אינו יכול בסוף במספרים מוחלטים לנצח. נאלצנו לעשות את הבחירה בין מה שנראה טבעי, ויזרום טוב והגיוני, לבין הבחירה האחראית לטובת ירושלים. וכמו תמיד בחרנו בבחירה האחראית''.

השר זאב אלקין אמר במסיבת העיתונאים, ''אני רוצה להודות לחברת הכנסת עזריה על הרצון לשותפות. רחל בהרבה מאוד מובנים פורצת דרך, כל מי שתקף אותה ואחר כך דיבר על שילוב נשים עשה חטא לעצמו.

''אני שוויתרתי על פלטפורמה מפלגתית נוחה כדי לשלב נשים, מאוד הערכתי את המסע של רחל ומאוד מעריך נחישותה''. עוד הוסיף השר אלקין כי "חשוב כעת להתאחד סביב מועמד ציוני שמסוגל לנצח, לחבר ציבורים שונים ולנהל את ירושלים אל מול האתגרים. חשוב שתהיה סיעה יהודית גדולה בירושלים''.

"יש בינינו חילוקי דעות, גם אצלנו ברשימה יש חילוקי דעות, אך בירושלים צריך הנהגה שיודעת לייצר חיבורים, אני רואה בשותפות הזו שותפות אמת ויודע שרחל פועלת רק ממניעים פשוטים טובת העיר.
אנחנו בבחירות מאוד חשובות לירושלים. יש ניסיון ליצור קומבינות ישנות ולכן חשוב מול זה לייצר בלוק ציוני. אני קורא לעופר ברקוביץ להצטרף למהלך שיבטיח ראש עיר ציוני", אמר אלקין.