חוק הגיוס: גם 'דגל' מיישרת קו

''יש את הרצוי ויש את המציאות בשטח", אמר מקלב. "שעם התאמות כאלה ואחרות ניתן להביא חקיקה מסודרת שנוכל לחיות איתה".

מיכל לוי , י"ז בתשרי תשע"ט

ח"כ אורי מקלב
ח"כ אורי מקלב
צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת

יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב מבהיר כי 'דגל התורה' סבורה כי חוק הגיוס הנוכחי הוא הנוסחה ש"שניתן לחיות איתה", כלשונו.

"זהו לא החוק שאליו התפללנו וייחלנו. אנחנו היינו מביאים חוק אחר, אבל יש את הרצוי ויש את המציאות בשטח. באופן המעשי, זהו חוק שעם התאמות כאלה ואחרות ניתן להביא חקיקה מסודרת שנוכל לחיות איתה", אמר מקלב בראיון שהעניק ל'דה מרקר'.

מקלב אף התייחס לאופי החינוך החרדי. "בתי ספר החרדיים — בחינוך לבנים, שבו אין מקצועות ליבה — מחויבים למתכונות לימודים מסורתיות ושורשיות, אנחנו מאמינים שהעם היהודי שמר על עצמו ושרד מכל האומות אך רק מכיוון ששמר על אותה צורת חינוך ואפילו לבוש במשך אלפי שנים".

בדבריו הסביר כי תקציב עולם הישיבות קטן וכי מרבית התמיכה בעולם התורה - מקורו מתרומות. "תקציב הישיבות — הזוכות לתמיכה קטנה מאשר מוסדות אקדמיים — הוא חלק מתקציב תמיכות, היהדות האורתודוקסית מביאה הרבה כסף לישראל. שני שלישים מהתקציבים של הישיבות שלה מגיעים ממקורות חוץ".

ב'דה מרקר' נאמר כי מקלב הוא אחד מהח"כים הפעלתנים בכנסת ה–20: הוא חבר ב–17 ועדות ושיאן הנוכחות בכנסת כבר שלוש שנים ברציפות. בין היתר, הוא יזם 293 חוקים. המתינות שלו הפכה אותו ליעד מועדף של אנשי קואליציה ואופוזיציה המחפשים אוזן קשבת במפלגה הליטאית.