טקס מרגש בכותל המערבי

עמותת "כנפי רוח" לקידום בעלי מוגבלויות ערכה מחנה לילדים המיוחדים. אתמול נערך אירוע השיא יחד עם שמחת בית השואבה.

ערוץ 7 , י"ט בתשרי תשע"ט

החגיגה של "כנפי רוח" ברחבת הכותל
החגיגה של "כנפי רוח" ברחבת הכותל
צילום: ישי דמרי ויהודה חנימוב

בעלי צרכים מיוחדים חגגו בכותל המערבי

מחנה חג הסוכות של עמותת "כנפי רוח" קיים אתמול (חמישי) טקס מרגש ברחבת הכותל המערבי.

העמותה פועלת במהלך כל השנה למען ילדים בעלי מוגבלויות מגיל 8 ומעלה, מלווה אותם באמצעות חונכות אישית ומייצרת עבורם סביבה תומכת, מהנה ומפתחת. החונכים והחניכים נפגשים פעם בשבוע למה שהם מגדירים "מפגש משמעותי של שיח, חוויה וכיף".

במחנה סוכות של ''כנפי רוח'' השתתפו כ-350 מתנדבים וחניכים והוא התקיים בגבעת וושינגטון. אחת מפעילויות השיא במחנה היתה התנדבות של החניכים עצמם שלקחו חלק במיון בגדים ונעליים, ואריזת חבילות מזון למאות משפחות נזקקות בשיתוף פעולה עם עמותת ''חסדי עירית''.

''זו הייתה חוויה מאוד משמעותית עבורי", אמר אביהו, אחד החניכים הבוגרים של המחנה, "להראות שבעלי צרכים מיוחדים הם לא מסכנים שלא יכולים לעשות כלום. אנחנו מתנדבים, עושים ותורמים לאחרים וכך צריך להיות המבט עלינו''.

השיא של המחנה התרחש אתמול כאמור, בתאום ושיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל: 15 אוטובוסים הגיעו עד רחבת הכותל המערבי בחג העמוס ביותר, ובמקום התקיים טקס מרגש ואירוע של "שמחת בית השואבה" לכל משתתפי המחנה.

מבקרים ותיירים הצטרפו אל הרב אהרון צוהר, מנכ''ל העמותה ומאות משתתפי המחנה, לטקס מרגש ברחבת הכותל והחניכים הקריאו את ברכת ראש הממשלה שכתב: "אתם שמים דגש על תרומת החניכים לחברה הישראלית. הילדים והילדות מקבלים - ונותנים בחזרה".

משתתפי המחנה הניפו דגלי ישראל בריקוד שהוכן ע''י חניכים, שרו יחד בהתרגשות גדולה את השיר ''בן אדם עלה למעלה עלה'' וקיימו הרקדה תוססת ושמחה במרכז דוידסון שלמרגלות הר הבית.טוען....