משתתפי צעדת ירושלים עברו בסוכות צה"ל

רמ״ד זהות וחוסן חברתי בחיל החינוך: "הנופים, האנשים והמפגש המיוחד דרך סוכות התוכן ומעגלי השיח מחזקים אותנו כיחידים וכחברה".

ערוץ 7 , כ"א בתשרי תשע"ט

''כולנו חיים בארץ הזו''
''כולנו חיים בארץ הזו''
צילום: דובר צה"ל

חיילי צה''ל מיחידות ההסברה של חיל החינוך בירושלים ובאיו"ש הדריכו אלפים מהמשתתפים בצעדת ירושלים אשר נערכה בשבוע שעבר.

הצעדה כללה ארבעה מסלולים לבחירה אשר לאורכם שולבו סוכות תוכן שהופעלו על ידי גופים שונים, כולל מספר סוכות של צה״ל: סוכה העוסקת במורשת קרב, סוכה של בסיס חוות השומר וסוכת מיצג חילות.

רס״ן ליאת כרמי, רמ״ד זהות וחוסן חברתי בחיל החינוך והנוער, האמונה על שותפות צה״ל בצעדה, מספרת שזו הייתה הזדמנות להיות חלק מצעדה הקוראת לכלל אזרחי המדינה וחייליה להכיר את הגוונים השונים בחברה הישראלית.

"ערכים משותפים של אהבת הארץ, רעות וערבות הדדית באו לידי ביטוי בצעדה בשביל משותף ושיח שחיבר בינינו. כולנו חיים בארץ הזו וכוחנו באחדותינו גם אם אנחנו עצמנו שונים. הנופים, האנשים והמפגש המיוחד דרך סוכות התוכן ומעגלי השיח מחזקים אותנו כיחידים וכחברה״, אמרה רס''ן כרמי.

סגן מאיה שדמי, מד״רית חוות השומר, מוסיפה ״לקראת הצעדה הקמנו סוכה של בסיס חוות השומר במטרה לחבר את כל קצוות החברה לאירוע אחד ובתוכו להפגיש את החברה עם בסיס חוות השומר והמשמעות שלו עבור החייל. בסוכה היו פעילויות לכל הגילאים, מעגלי שיח, לימוד אתגרי חשיבה ועבודת צוות.

''נוסף על כך, הגיעו חיילים בוגרי החווה לספר את סיפורם האישי לכלל הצועדים, ולספר על שירותם הצבאי והשינוי שעברו. זה היה אירוע מיוחד מאוד עבורי, חוויתי וחשוב לצה״ל ולחברה״, תיארה הקצינה.טוען....

צילום: דובר צה"ל