שנת מאסר למטפלת שתקפה שני פעוטות

השופטת הקריאה את גזר הדין כשדמעות חונקות את גרונה. "מעשיה הם בגידה בהורים שהכניסו אותה לביתם''.

ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשע"ט

כלא, אילוסטרציה
כלא, אילוסטרציה
צילום: iStock

בית המשפט השלום בחיפה גזר היום (שלישי) שנת מאסר על מטפלת בת 69 מחיפה שהורשעה בחודש פברואר בתקיפת שני פעוטות בהם טיפלה בביתם שבעיר. ביצוע העונש נדחה בחודש וחצי בכדי לאפשר לה לערער.

מעשיה של המטפלת נחשפו לפני שלוש שנים לאחר שהורי הפעוטות התקינו מצלמה בביתם ותיעדו את ההתעללות מצידה של המטפלה. היא תאלץ לשלם פיצויים בגובה עשרת אלפים שקלים.

השופטת אורית קנטור תיארה את המעשים הקשים. "המטפלת תקפה פעמים רבות את התינוק ואת אחותו הגדולה ממנו בת שנתיים וחצי. מעשיה הם בגידה בהורים שהכניסו אותה לביתם.

''זה לא מקרה חד פעמי. היא הכתה את התינוק באמצעות בקבוק, הצמידה ראשה לראשו, הטיחה אותו בשטיח, טלטלה אותו בסל-קל, דחפה אותו, הפכה אותו בחוזקה, דחפה לפיו בקבוק כדי שיישן והכתה אותו באגרוף".

לדברי השופטת קנטור, האירועים התרחשו במשך שלושה שבועות, "תינוק הוא בראש ובראשונה אדם", אמרה השופטת כשדמעות חונקות את גרונה.

אמה של הפעוטות, ע', אמרה לחדשות עשר בעת מתן פסק הדין בחודש פברואר: "באנו לבית המשפט כדי להסתכל לה בעיניים ולשמוע אותה אומרת שהיא מודה במעשים המיוחסים לה. למרות ההרשעה עדיין אין הקלה, אנו מצפים שהעונש יהיה חמור כאות אזהרה. צריך להשיג הרתעה כך שיידעו שאי אפשר לצאת בצורה קלה ממצב שבו פוגעים בחסרי ישע שלא יודעים לדבר ולא יודעים להתלונן או לספר".