'הבקעה היא הגבול המזרחי של המדינה'

ח''כ דיכטר סייר בבקעה בליווי ראש המועצה וקרא לבקר בבקעה, "קורא לכם לבוא ולבקר כאן, מסלולי טיולים משגעים, נוף יוצא מן הכלל".

חזקי ברוך , כ"ג בתשרי תשע"ט

דיכטר בסיור
דיכטר בסיור
צילום: דוברות ח"כ דיכטר

יו''ר ועדת החוץ והביטחון, ח''כ אבי דיכטר, קיים היום (שלישי) סיור בבקעת הירדן עם ראש המועצה דוד אלחיאני.

''הגעתי היום לבקעת הירדן כאורחו של יו''ר המועצה דוד אלחיאני", סיפר דיכטר. "אני מכיר את הבקעה היטב, ביקרתי כאן מאות פעמים במסגרת שירותי הצבאי. בכל פעם שאתה מגיע לכאן ומסתכל על התצפית בסרטבה, אתה מבין שבקעת הירדן היא הגבול המזרחי של מדינת ישראל, נקודה. אין שום אפשרות אחרת, ללא קשר אם אתה איש ימין או שמאל".

"כשאני מסתכל על הבקעה, על החקלאות, אשר חוותה בעבר תקופת שפל ותקופת פאר, ובכן - עכשיו תקופת הפאר חוזרת. כביש 90 שוקק חיים. למעלה ממחצית הרכבים כאן הם פלסטינים, למי שמודאג ממרקם החיים", הוסיף דיכטר.

לדבריו, "מצאתי כאן גבול שקט, תושבים שעושים את עבודתם לילות כימים בצורה יוצאת מן הכלל. נפגשתי גם עם רכזי הביטחון והתרשמתי מעבודתם המסורה. אני קורא לכם לבוא ולבקר כאן, מסלולי טיולים משגעים, נוף יוצא מן הכלל. בקעת הירדן – גבולה המזרחי של מדינת ישראל".

אלחיאני אמר בסיום הסיור, ''אני רוצה להודות ליו״ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אבי דיכטר, על שהקדיש מזמנו והגיע לסיור בבקעת הירדן המהווה חלק חשוב ממדינת ישראל".

"בקעת הירדן מהווה מוקד מרכזי בענפי החקלאות, התיירות והביטחון וזאת בזכות תושבי הבקעה אותם מובילה תחושת השליחות ואהבת הארץ, על אף הקשיים אתם נאלצים להתמודד התושבים והחקלאים. אני מזמין את עם ישראל להגיע לטייל בבקעה וליהנות מכל הטוב שיש לה להציע", הוסיף.