גשר יהודית: עיריית ת"א עתרה לבג''ץ

העירייה דורשת להמשיך בעבודות לבניית הגשר מעל נתיבי איילון גם בשבת, וטוענת כי העיכובים גורמים נזק כבד לתושבי תל אביב.

עדו בן פורת , כ"ד בתשרי תשע"ט

גשר יהודית
גשר יהודית
צילום: חן אדריכלים

עיריית תל אביב-יפו הגישה היום (ד') עתירה לבג"צ נגד שר התחבורה ישראל כץ וחברת נתיבי איילון בעקבות החלטת השר כץ לעצור את העבודות להקמת גשר יהודית בשבת, מעל נתיבי איילון.

עתירת העירייה לבית המשפט כוללת בקשה למתן צו ביניים המשעה את החלטת שר התחבורה לעכב או להפסיק את העבודות על גשר יהודית ומחייב את נתיבי איילון להמשיך את העבודות לביצוע הגשר כמתוכנן עד להכרעה בעתירה.

כזכור, הקמתו המתוכננת של גשר יהודית נדחתה עקב התערבות שר התחבורה, לאור סוגיית השבת. בעירייה טוענים כי העיכוב בבניית הגשר גורם נזק כבד לתושבי העיר תל אביב-יפו ולמטרופולין, ומשכך אין בכוונת העירייה להמתין עוד והוחלט על פניה לערכאות משפטיות.

בין נימוקיה בעתירה טוענת העירייה כי החלטת שר התחבורה אינה חוקית שכן השר אינו מוסמך לתת הוראות לחברת נתיבי איילון ובפרט חסר סמכות לתת לה הוראות ביחס לעבודה בשבת, והדבר אף נקבע בחוות דעת מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התחבורה, שאושרה על ידי היועמ"ש לממשלה רק לפני כשנה.

מעיריית תל אביב נמסר, ''הקמת גשר יהודית-ביצרון הינה חלק ממדיניות עיריית תל אביב-יפו לחיזוק המארג העירוני בין חלקי העיר השונים ועידוד הליכה ברגל והשימוש באופניים ככלי רכיבה יום-יומי.

''הגשר, המתוכנן עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים (ללא תחבורה ממונעת), יחבר את מזרח העיר למערבה, יעודד תחבורה ירוקה ובטוחה ברגל ובאופניים, יאפשר לתושבי רמת גן וגבעתיים להגיע ללא רכב למרכז תל אביב, ויסייע להפחתת מס' כלי הרכב בתוך גוש דן - לרווחת כלל תושבי המטרופולין", לשון הודעת העירייה.