השרה רגב:
מרקל, תתעסקי בבעיות של ארצך

השרה מירי רגב מצהירה בשיחה עם ערוץ 7 כי התערבות קנצלרית גרמניה בהחלטת בג"ץ להרוס את חאן אל-אחמר מיותרת. "האמירה שלה אינה במקום"

אלירן אהרון , כ"ד בתשרי תשע"ט

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ביקרה היום (רביעי) בבית אל ובמהלך הביקור התייחסה לפרסומים לפיהם קנצלרית גרמניה התנתה את ביקורה בישראל בכך שתעוכב הריסת המאחז הבדואי הבלתי חוקי חאן אל-אחמר.

"אני חושבת שהאמירה שלה אינה במקום. אנחנו ודאי לא מתערבים בהחלטות בתי המשפט במדינות אחרות ואני מצפה שלא יתערבו בהחלטות בית המשפט הישראלי", אמרה רגב בראיון לערוץ 7.

לדבריה, "בג"ץ קיבל החלטה וכולנו צריכים לכבד אותה, גם כשהיא לא נעימה או נוחה לנו. הרבה מאוד פעמים במהלך השנים האחרונות בג"ץ קיבל החלטות שלא אהבנו, אבל אנחנו מקבלים את החוק ומכבדים את בית המשפט העליון. אני מצפה שיקבלו כל החלטה של בג"ץ ובעיקר שיאכפו את ההחלטה הזאת".

היא גם הפנתה קריאה למרקל לקראת בואה לישראל. "אני מציעה לקנצלרית גרמניה שתתעסק בבעיות הפנים של ארצה או שתעסוק במערכת שיתופי הפעולה המאוד טובים בין גרמניה וישראל. אנחנו מאוד מכבדים את הקנצלרית וממשלתה אבל אני מצפה שכל מנהיג ידאג לעניינים הפנימיים של המדינה שלו בלבד".