החרדים התלכדו מאחורי אבוטבול

אמנם עדיין אין הסכם רשמי בין ראש העיר לדגל התורה ושלומי אמונים אך שיבוצו בראש רשימת יהדות התורה מלמד כי מדובר בעובדה מוגמרת

חיים לב , כ"ה בתשרי תשע"ט

משה אבוטבול
משה אבוטבול
Photo by Yaakov Lederman/FLASH90

החרדים בבית שמש עם ראש העיר משה אבוטבול: אמנם עדיין אין הסכם רשמי בין ראש העיר לדגל התורה ושלומי אמונים אך שיתוף הפעולה ההדדי ושיבוצו בראש רשימת יהדות התורה מלמדים שמדובר בעובדה מוגמרת.

כזכור, הצבתו של ראש העיר משה אבוטבול בראש הרשימה החרדית המאוחדת נעשתה בשל אילוצים טכניים, לאחר שהרשימה שהגיש אבוטבול בעצמו 'דרך השמש' נתקלה בקשיים טכניים.

בכדי לא לגרור את בית שמש שוב לבתי המשפט, הוחלט על דעת כל חברי יהדות התורה, להעמיד את ראש העיר בראש הרשימה המאוחדת ובכך נפתרה הסאגה המשפטית.

במקביל חנכה אמש תנועת ש"ס בבית שמש את מטה הבחירות של התנועה ברחוב השבעה בעיר הוותיקה, כאשר במעמד השתתפו רבנים ואישי ציבור יחד עם עשרות פעילים מרכזיים שלוקחים פיקוד על הפעלות המטות השכונתיים בכל רחבי העיר.

פתיחת המטה המרכזי דווקא בתוך העיר הוותיקה נועדה לחזק את בסיסי התמיכה של סיעת ש"ס בעשרות קהילות בעיר הוותיקה שיש להם קשרים וותיקים עם נציגי התנועה, והולכים כברת דרך ארוכה יחדיו.

ראש העיר משה אבוטבול אמר בכנס כי הוא כבר עבר מערכות בחירות רבות, אבל בית שמש כיום נמצאת בנקודת זמן אחרת ומשכך גדולה ורבה האחריות. "כשהגעתי לבית שמש לפני כ-30 שנה ספק אם היו כאן 50 אברכים, היתה פעילות של הגאון הרב אלבז, אבל אברכים של ממש בקושי היו כאן. היום בית שמש היא עיר של אברכים, רק ברמב"ש ג' החדשה יש לנו כ-20 בתי מדרשות של אברכים ספרדיים, בחפציבה יש קרוב ל-10 בתי מדרשות של אברכים ספרדים, וכך גם בשכונות נוספות, ולפיכך צריך לעשות הכל בכדי שלציבור חשוב זה יהיה ייצוג הוגן במועצת העיר".

ראש העיר הוסיף ואמר כי כולם מכירים כיום את יחסי הכוחות בבית שמש, למפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה יש קרוב ל-60% מהקולות, כל העסקנים עובדים ביחד עם אחדות והרמוניה, אבל בכדי להצליח צריך שכל אחד יצא מהבית, מאחר ובכדי להפסיד בחירות מספיק קול אחד, ובבית שמש כבר הייתה מפלגה שהפסידה בגלל חמש קולות.

בהמשך דבריו סקר ראש העיר את העשייה והתנופה שעשה בעיר עבור בני הקהילות הספרדיות, בתי הכנסת והמדרשות שסייע להקמתם, ההקצאות הרבות לבתי כנסת, בניית מבנים חדשים עבור תלמודי תורה ושיפוץ מבנים קיימים, הקמת מוסדות חינוך לבנות, לצד פעולות רבות שנעשו עבור כלל התושבים כמו כביש 38 החדש, בניית אלפי יחידות דיור, הקמת מרכזי קניות מודרניים, שיפוץ עשרות כבישים, בניית למעלה מ-100 גינות ובהן גם פארקים של עשרות דונמים, ועוד מגוון של עשייה לכל מגזר ומגזר מתוך יחס שוויוני וניהול הוגן ומאוזן.