כולל הדיינות בשומרון: "קרן אור חזקה"

מחזור א' בכולל הדיינות הראשון בשומרון הגיע לסיומו. הרב רזיאל שבח הי"ד שלמד בכולל ונרצח בפיגוע לא זכה להגיע לטקס הסיום המרגש.

ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשע"ט

להודות גם לנשים
להודות גם לנשים
צילום: רועי חדי

מחזור א' בכולל הדיינות הראשון בשומרון הגיע לסיומו בטקס במעמד הרב הראשי לישראל דוד לאו, רב השומרון הרב אליקים לבנון, ראש הכולל הרב אוריאל אליהו וח"כ בצלאל סמוטריץ'.

הכולל נפתח לפני כ-8 שנים ביישוב עינב ביוזמת רב הישוב הרב ניר רוזנברג. בראש הכולל עומד הרב אוריאל אליהו שהוא גם תושב השומרון הראשון שמונה לתפקיד דיין בבית הדין הרבני לפני כחודש.

הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי לפני כ-10 חודשים למד בכולל ולא זכה לסיים את לימודי הדיינות יחד עם חבריו.

במהלך טקס הסיופ אמר הרב לאו "תרשו לי למחוא כפיים לתושבי הישוב הזה שאתם מחזיקים את התורה. כאן בישוב יש לכם דבר שלא קיים בהרבה מקומות. אלה לא רק מי שלומדים כדרך קבע בכולל שמחזיקים בתורה, אלא יושבי המקום ששותפים ומחזיקים ומודעים לאור שבוקע מבית המדרש".

הרב אליקים לבנון, רב השומרון, אמר "זכו רבים לסיים וללמוד תורה. צריך להודות לנשים שנשארו לבד עד השעות הקטנות של הלילה כדי לאפשר את הלימוד".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר "אנחנו זוכים לייצר כאן קרן אור חזקה לשומרון, בפרט לצפון השומרון. יישר כוח לכל הלומדים. כולנו כל תושבי השומרון מוקירים אתכם ומודים לכם על התוספת החשובה הזו שיש כאן בישוב הזה, של תורה, של לימוד תורה ושל השפעה על כל עם ישראל".