מהפכה במפקדת חטמ"ר בנימין

מחדר הכושר, דרך השק"ם ועד למועדון החיילים - בחטיבה המרחבית "בנימין" הופכים את הבסיס לבית חם עבור המשרתים.

מיכאל אוריה, אתר צה"ל , כ"ה בתשרי תשע"ט

חדר כושר
חדר כושר
צילום: דובר צה"ל

במהלך החודשים האחרונים הוחלט בחטיבה המרחבית "בנימין" לשפץ מספר מוקדים מרכזיים בבסיס מפקדת החטיבה שבבית אל, במטרה לשפר באופן ניכר את תנאי השירות של החיילים בגזרה ולסייע להם להרגיש בבית בכל רגע נתון.

כחלק מפרויקט השיפוץ הרחב, שהובל על ידי סגן מפקד החטיבה, סא"ל עומרי יועץ, הוחלט לחדש את חדר הכושר החטיבתי בעקבות העלייה בשימוש בו בתקופה האחרונה.

"החיילים מראים שהם רוצים לפתח את הכושר הגופני שלהם, ולכן רצינו לתת להם סביבה מקצועית יותר להתאמן בה", מספרת סמל רוני חושן, מדא"גית בחטיבה.

במסגרת השיפוץ, חדר הכושר עבר צביעה וסידור מחדש, תוקנו המתקנים הקיימים, בוצע רכש של מתקנים חידישים, שצפויים להיכנס לשימוש כבר בעתיד הקרוב, התווספו מתקני שתייה לרווחת המתאמנים, ואף הוחלט להגדיל את שעות הפעילות בו - הכל כדי להתאים את האימון לסדר יומם של כלל חיילי החטיבה.

צילום: דובר צה"ל

מלבד חדר הכושר, גם מועדון החיילים והשק"ם עברו מהפך. לאחר שבמהלך חצי השנה האחרונה חלל השק"ם לא היה פעיל, הוחלט לחדש את המתחם ולהפוך אותו למועדון חיילים, אליו יגיעו על מנת לרכוש מוצרים וליהנות בין היתר מהספות, הספרים, הטלוויזיה ושולחנות המשחק שנמצאים במקום.

"החיילים שלנו עובדים קשה לאורך כל שעות היום, במטרה להבטיח את ביטחון תושבי הגזרה",מדגיש סא"ל יועץ, "הצבנו לעצמנו כמטרה לספק להם את התנאים הטובים ביותר, שיסייעו להם להמשיך בעבודתם החשובה".

"חדר הכושר המשודרג, יחד עם השק"ם והמועדון המחודשים, מוכיחים את ההערכה שלנו כלפי המשרתים בגזרה", הוא מוסיף ומסכם: "נמשיך לפעול על מנת לשפר את תנאי חיילינו מתוך אמונה כי הם בתמורה יחזירו לנו באמצעות ביצועים מבצעיים מרשימים בזמן אמת".

צילום: דובר צה"ל