אונר"א עונה לברקת

בסוכנות האו"ם מבהירים כי המהלך של ניר ברקת להוצאתה מירושלים לא יצלח ומתחייבים להמשיך בפעילות במזרח העיר.

ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשע"ט

אונר"א
אונר"א
פלאש 90

בסוכנות האו"ם המסייעת לפליטים הפלסטינים מתחייבים להמשיך לפעול בעיר ירושלים זאת חרף תכניתו של ראש העיר נר ברקת, כך דווח בחדשות 2.

בהודעה שפרסם הארגון נכתב: "עבודתנו בתחום החינוך, הרווחה ושירותים נוספים שאנו מספקים לתושבים הפלסטינים במזרח ירושלים היא רבת חשיבות".

"אנו מודאגים מההצהרות האחרונות של ראש העיר ברקת המתייחסות לפעילותה ומתקניה של הסוכנות הממוקמים במזרח ירושלים", הודיעו באונר"א. "הארגון מתחזק פעילות מתמשכת בשטחי פלסטין הכבושה כולל מזרח ירושלים, מאז שנת 1967 על בסיס שיתוף פעולה עם ישראל - הישות החזקה במרחב".

ביום חמישי האחרון נחשף במהדורה המרכזית כי עירית ירושלים מתכננת לקחת לסמכותה את כל שירותי אונר"א ולהוציא את הארגון מהעיר. התוכנית של העיריה היא לסגור את כלל המוסדות של אונר"א במזרח העיר - בתי ספר, מרפאות ומרכזים שירותיים לילד - ולשלול את ההגדרה של שועפט כמחנה פליטים והפקעת הקרקעות שעליו הוא יושב.

בדיווח נאמר כי הרציונל שמלווה את התוכנית אמנם שנוי במחלוקת פוליטית, אבל בעירייה סבורים שאין כל הצדקה לפעילות אונר"א בכלל, ובירושלים בפרט, ולכן השירותים הניתנים על ידי הסוכנות בתחומיה המוניציפאליים חייבים לעבור לידי הריבון - מדינת ישראל באמצעות העירייה עצמה.