אריה קינג תוקף: ״פוליטיקאים קטנים״

מועצת העיר ירושלים דחתה את הצעתו של קינג ולפיה רוכבי אופנועים וקטנועים יורשו לנסוע בנתיבי התחבורה הציבורית.

ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשע"ט

אריה קינג
אריה קינג
צילום: ללא

מועצת עיריית ירושלים דחתה את הצעתו של חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת מאוחדים אריה קינג, ולפיה רוכבי אופנועים וקטנועים יורשו לנסוע בנתיבי התחבורה הציבורית בבירה.

כאמור, את ההצעה לסדר הגיש קינג, שמתנייד בעצמו ברחבי ירושלים באמצעות אופנוע ומכיר מקרוב את מצוקת רוכבי האופנועים והקטנועים בעיר.

ההצעה גובשה לאור פיילוט דומה שביצעו משרד התחבורה ועיריית תל אביב בתל אביב בשנתיים האחרונות, כחלק מהמלחמה בתאונות הדרכים.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "על פי דבריו של המדען הראשי במשרד התחבורה ד"ר שי סופר, ישנה סכנה לרכיבה בנתיב רגיל שבו יש נהגים רבים עם עצירות פתע, פתיחת דלתות למרכז הכביש וסיכונים שמתבטאים במספר רב של תאונות.

״בנתיבי תחבורה ציבורית יש נהגים מקצועיים עם עצירות קבועות, ודלתות שנפתחות למדרכה ובהם הרכיבה בטוחה יותר. נראה שלאור מסוכנות הבטיחות ולאור הפחתת העומס בנתיבי התחבורה הציבורית ישנה כדאיות בעריכת פיילוט מהסוג הזה כאן בעיר ירושלים".

קינג אמר לאחר דחיית הצעתו כי ״חבל ששיקולים פוליטיים זולים יסכנו עשרות אלפי רוכבי אופניים בירושלים. מדובר בהצעה עניינית שהייתה אמורה לחסוך את חייהם של קורבנות רבים. היום הוכיחו חברי מועצת עיריית ירושלים שהתנגדו לפיילוט שמדובר בפוליטיקאים קטנים. כולי תקווה שהקואליציה הבאה תתנהל בצורה עניינית ולא תפעל כנגד טובת הציבור הירושלמי".