מבצע 'שבת הממלכה' בגבעתיים

במבצע עברו הבנות בין החנויות בעיר וחילקו תעודות 'נאמן השבת הציבורית' ופרחים לבעלי החנויות שומרות השבת.

ערוץ 7 , ל' בתשרי תשע"ט

הפעילות בגבעתיים
הפעילות בגבעתיים
ללא

לקראת הבחירות המתקרבות, יצאו אמש בנות נוער למבצע 'שבת הממלכה' ברחבי גבעתיים.

במבצע עברו הבנות בין החנויות בעיר וחילקו תעודות 'נאמן השבת הציבורית' ופרחים לבעלי החנויות שומרות השבת.

נזכיר כי לפני מספר חודשים, על רקע חקיקת 'חוק המרכולים' של השר אריה דרעי, פעל ראש העיר גבעתיים, רן קוניק, לשינוי חוק העזר העירוני כך שיאפשר פתיחה של חנויות בשבת.

הבנות מספרות כי ההתרגשות ברחוב היתה גדולה, וניכר כי דווקא על רקע הסערות שעברו על העיר בשנה האחרונה בעניין השבת, תושבי גבעתיים שמחו לפגוש את הבנות ואת פעילותן בעיר.

אמונה, מהפעילות שעברו בין החנויות סיפרה, "היה ממש מרגש לראות את התגובות של בעלי החנויות ושל הציבור, הפרחים שהבאנו נגמרו ממש מהר, וכשבטעות פספסנו חנות אחת בעלת החנות יצאה אחרינו בריצה שנשים גם אצלה תעודה".

הפעילות אתמול היא חלק מפעילות נרחבת בעיר לחיזוק השבת והיהדות במרחב הציבורי, בין השאר בשבת הסברה שהתקיימה לפני כחודש ברחבי העיר, בה עסקו הרבנים בחיזוק השבת במרחב הציבורי.

אחינועם, ממארגנות המבצע מסרה, "אחרי השנה הקשה שעברה על גבעתיים בהקשר של השבת, מאוד חששנו מהתגובות, אבל הופתענו לטובה, לראות את הרצון של בעלי החנויות לשים אצלם תו תקן, ולשמוע את התגובות המחזקות של הציבור שבירכו אותנו ואיחלו שנצליח לעשות משהו עם השבת בעיר. שמחנו לראות גם בגבעתיים כמה גדול הפער בין הפעילות של הארגונים הקיצוניים לבין הרצון הבריא שיש בשטח".