בקרוב: אזור תעשייה שני בקרית ארבע

בקרית ארבע נערך היום טקס הנחת אבן פינה לאזור התעשייה החדש הצפוי להיבנות, בהשתתפות שר הכלכלה אלי כהן וראש המועצה מלאי לוינגר.

, ל' בתשרי תשע"ט

שר הכלכלה והעשייה סייר היום (שלישי) בקרית ארבע והשתתף בטקס הנחת אבן לאזור התעשייה החדש שהממשלה אישרה תקציב של 10 מליון ש"ח לפיתוחו.

אזור התעשיה מתפרס על שטח של 100 דונם, והוא ממוקם מול אזור התעשייה הקיים. בחודשים הקרובים יחלו בשטח עבודות הפיתוח, ולאחר מכן מנהלת אזורי התעשייה קרית ארבע חברון תצא בשיווק של השטחים למסחר ויזמות.

השר כהן אמר בטקס: "מי שחושב לרפות את ידנו טועה, אותנו לא ישברו - אנחנו נחזק את ההתיישבות, נפתח אזורי תעשייה ונחזק את הכלכלה הישראלית בכל מקום בארץ וגם ביהודה ושומרון. אני יודע שגורמי מערכת הביטחון לא ינוחו עד שיניחו את ידם על אותו מחבל, אותו בן עוולה שבצורה אכזרית ונפשעת בחר לרצוח בדם קר אנשים שעבדו איתו – אמא שרק יצאה לעבודה והשאירה את הבן הקטן בגן ואב לשני ילדים קטנים. אני רק מקווה שכוחות הביטחון יתפסו, אבל לא בחיים. התנופה הכלכלית באזורי התעשייה ביו"ש נמצאת בעיצומה ותמשיך כך הודות למגוון הטבות להם זכאים עסקים באזור לרבות הקצאת קרקעות, מענקי הקמה והטבות מס ממשרד הכלכלה והתעשייה. הרחבת אזור התעשייה בקרית ארבע נדרשת על רקע הביקושים, משלימה את תנופת הבניה למגורים ומחזקת את היציבות הביטחונית ביו"ש"

ראש המועצה, מלאכי לוינגר, בירך את השר והודה לו על תמיכתו בקידום אזור התעשיה החדש, ובעסקים המקומיים של קרית ארבע, "כלכלה פורחת זו התשובה האמתית לזכותנו והתיישבותנו בעיר האבות. אני שמח שהגענו למצב של תפוסה מלאה באזור התעשיה הקיים, מה שדורש מאיתנו להתרחב, ולהכין את אזור תעשיה החדש על מנת שנוכל לשווק ליזמים הממתינים בתור. לאפשר פיתוח של עשרות מקומות עבודה חדשים לתושבי קרית ארבע חברון. זכינו שקרית ארבע חברון מהווה מוקד כלכלי לאזור כולו".