"עיכוב מינוי הרב לאו פוגע במתגיירים"

הרב יוסף סיים את תפקידו כאחראי לנושא הגיור, אך עד כה לא מינתה הממשלה את הרב דוד לאו לתפקיד. סגן השר בן דהן מבקש מנתניהו להזדרז.

חזקי ברוך , ל' בתשרי תשע"ט

פנה לנתניהו. הרב בן דהן
פנה לנתניהו. הרב בן דהן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן פנה ביום ראשון במכתב לראש הממשלה נתניהו בבקשה למנות בהקדם האפשרי את הרב הראשי דוד לאו לאחראי לנושא הגיור בישראל.

כחלק מכהונת הרבנים הראשיים הנמשכת 10 שנים, משמשים הרבנים בתפקידים שונים ובהם נשיא בית הדין הגדול אשר משמש במקביל גם כאחראי לנושא הגיור.

בתפקיד נשיא בית הדין הגדול מתבצעת רוטציה אחת לחמש שנים באופן אוטומטי, אך החלפת הממונה על נושאי הגיור טעונה החלטת ממשלה בנושא.

בחודש אוגוסט האחרון סיים את תפקידו הראשון לציון הרב יצחק יוסף כנשיא בית הדין הגדול וכממונה על הגיור – אך הממשלה לא דנה עד כה במינוי הרב לאו לתפקיד זה.

סגן השר בן דהן כותב במכתבו לראש הממשלה, "חיסרון של יד מנחה ומכוונת את הדיינים, גורמת לעיכובים רבים, במיוחד במקרים הקשים הזקוקים לכך" וכן מדגיש כי "מיותר לציין, עד כמה חשוב נושא הגיור בעת הזאת לעם ישראל".

סגן השר חותם את מכתבו בבקשה מראש הממשלה להביא למינוי בהקדם: "אודה לך אם תביא במהרה להחלטת ממשלה, המעבירה את האחריות לגיור לרב דוד לאו".