רגב:
הבמה הציבורית לא מיועדת לתמיכה בטרור

בעקבות הפרסום בערוץ 7 מבקשת שרת התרבות מהשר כחלון לפעול למניעת העלאת ההצגה "אני, דארין טאטור" בתאטרון תמונע הנתמך על ידי משרדה.

עדו בן פורת , ל' בתשרי תשע"ט

תשובה נחרצת. רגב
תשובה נחרצת. רגב
צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

שרת התרבות והספורט מירי רגב שיגרה הערב (שלישי) בעקבות הפרסום בערוץ 7 מכתב לשר האוצר משה כחלון ובו היא מבקשת ממנו להפעיל את סמכותו ולבדוק את התלונות שהגיעו ללשכתה בדבר העלאת ההצגה "אני, דארין טאטור".

מדובר בהצגה המהללת את המשוררת דארין טאטור שהורשעה בתמיכה בטרור ובהסתה לאלימות ונשלחה אל מאחורי סורג ובריח. ההצגה מתעתדת לעלות על בימת תיאטרון תמונע הנתמך על ידי משרד התרבות והספורט.

בעקבות שליחת המכתב אמרה השרה רגב, "אפעל במלוא הכוח למנוע את קיומה של ההצגה 'אני, דארין טאטור' בתיאטרון תמונע, הנתמך על ידי משרד התרבות. הבמה הציבורית אינה במה לתמיכה במעודדת טרור ובמסיתה לאלימות".

לדבריה, "טאטור אינה לוחמת חופש אלא אחת המסיתה לשלילת חופש הקיום שלנו במדינתנו. הגיעה העת, שיוצרות ויוצרים כאלו ואחרים יפסיקו 'להפוך את היוצרות' ויתחילו להבין מי אויב ומי אוהב, מהו חופש הביטוי ומתי מתנוסס דגל שחור מעליו".

"חוק הנאמנות בתרבות, עליו הסכמתי עם שר האוצר משה כחלון ושאותו בכוונתי לאשר בהקדם בתחילת מושב הכנסת, יהווה תשובה נחרצת ל'מופעי האימה והביזוי', המחפשים להם מקום על הבמה הציבורית שלנו", הוסיפה רגב, "דארין טאטור, וואליד דאקה ודומיהם אינם גיבורי התרבות שלנו. הם פרסונה נון גרטה מעל הבמה הציבורית בישראל".