התייצבה לימין ישראל - ופורשת בשיא

השגריר לשעבר בוושינגטון סבור שפרישתה של ניקי היילי מקדמת אותה למשרות בכירות בממשל ואף לנשיאות ב-2024, "היא עוד צעירה".

בני טוקר , ל' בתשרי תשע"ט

עוד תגיע רחוק. ניקי היילי
עוד תגיע רחוק. ניקי היילי
צילום: Mike Segar, רויטרס

מהידידות הגדולות של ישראל

סגן שר החוץ ושגריר ישראל בוושינגטון לשעבר דני אילון אומר לערוץ 7 כי התפטרותה של שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, כשהנשיא טראמפ לצידה, מציבה אותה בעמדת תנופה לתפקידים בכירים ביותר.

"היו כל מיני שמועות כאילו היא מאפילה על טראמפ אבל ראינו שזה לא נכון, טראמפ אמר שימשיך להתייעץ איתה והיא תוכל לבחור כל תפקיד בממשל הבא אם הוא יבחר שוב ב-2020", מציין אילון.

אילון מעריך שהפרישה של היילי היא צעד אסטרטגי לטווח ארוך, "מעבר לעובדה שיש לה ילדים קטנים וזה תפקיד מאוד אינטנסיבי, אין ספק שהיא פורשת בשיא. אחרי שנתיים באו"ם היא הביאה למצב שארה"ב מכובדת וקולה נשמע. ארה"ב חזרה לעמדת הנהגה. כל זה נותן לה מקפצה לתפקיד בכיר בממשל הבא או אפילו להתמודדות לנשיאות אם לא ב-2020 אז ב-2024. היא צעירה מספיק בשביל לחשוב על הבחירות ב-2024".

לדבריו, היילי היתה מהידידות הגדולות ביותר של ישראל, "היא הוציאה את ארה"ב מחברות במועצה לזכויות אדם, מאונסק"ו ומגופים נוספים ואין ספק שיהיה קשה למצוא לה מחליף. בנחישות רבה היא הטילה וטו במועצת הביטחון על החלטות אנטי ישראליות מה שלא קרה בממשל אובמה והיא הביא לפסילתן של החלטות נגד ישראל".

"גם במליאת עצרת האו"ם, למרות הרוב הערבי האוטומטי, קולה נשמע בגאון. היא סחפה אחריה עוד כמה מדינות והתייצבה לימין ישראל בלוחמה נגד תנועות החרם. אין ספק שניקי היילי תיזכר כמי שקבעה מורשת חדשה שבה ארה"ב ניצבת לימין ישראל באופן שלא היה כמותו מעולם", קובע אילון לסיום.