פרסום ראשון
שכר חברי ועדות הקלפי ביו"ש לא יקופח

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן: מאז כניסתי למשרד הביטחון פעלתי לעשרות תיקוני חקיקה ביהודה ושומרון וכך אעשה גם בעת הקרובה.

חזקי ברוך , א' בחשון תשע"ט

סגן שר הביטחון, ח"כ הרב אלי בן דהן
סגן שר הביטחון, ח"כ הרב אלי בן דהן
צילום: חזקי ברוך

בהנחיית סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), חברי ועדות הקלפי ביהודה ושומרון יוכלו לקבל שכר על עבודתם ביום הבחירות ובהכנות המקדימות להן.

בחודשים האחרונים עמלו בלשכתו של סגן שר הביטחון ובמחלקות המשפטיות של משרד הביטחון, משרד המשפטים, משרד הפנים וצה"ל על תיקונים לחקיקות השונות הקיימות בסוגיית הבחירות המקומיות.

הרב בן דהן הנחה את הגורמים המשפטיים להשוות את מצב החקיקה הקיים בין שאר חלקי ישראל בתחום דיני הבחירות לרשויות המקומיות – לבין החקיקה הקיימת באיזור יהודה ושומרון.

בין החוקים שהוחלו בעקבות הנחייתו של סגן השר – חיילים יוכלו להצביע עם תעודה צבאית כאמצעי זיהוי, מתמודדים לראשות מועצה יוכלו להיחשף לפנקס הבוחרים, וכן ניתן יהיה להגיש ערעורים על התוצאות הסופיות לבית המשפט לעניינים מקומיים.

בעקבות פניות פעילים בבחירות המקומיות ביהודה ושומרון ללשכת סגן השר, התחוור כי החקיקה שעברה בקריאה שנייה ושלישית בסוף מושב הקיץ האחרון לא נכללה במסגרת התיקונים שנעשו, ולכן בשונה משאר חלקי ישראל – לא יוכלו חברי ועדות הקלפי ביהודה ושומרון לקבל שכר על עבודתם ביום הבחירות ובהכנות המקדימות להן.

בשל כך הנחה סגן השר בן דהן את היועצים המשפטיים בצה"ל לפעול לחקיקת בזק ולהעברת תיקון מהיר שיאפשר את התשלומים המגיעים לחברי ועדת הקלפי מעצם עבודתם ביום הבחירות המקומיות.

"חברי ועדת הקלפי העובדים ביום הבחירות עובדים למען הציבור כולו, וככאלו לא ייתכן ששכרם יקופח ובשל כך הנחיתי באופן מיידי לפעול להשוואת החקיקה בנושא זה. מאז כניסתי למשרד הביטחון פעלתי לעשרות תיקוני חקיקה ביהודה ושומרון וכך אעשה גם בעת הקרובה", הוסיף בן דהן.