פעילת החרם בדיון בבית המשפט

אל-קאסם מערערת על החלטת בית הדין למשמורת שאישר את החלטת רשות האוכלוסין וההגירה שלא להתיר את כניסתה לישראל.

ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ט

פעילת ה-BDS לארה אל-קאסם
פעילת ה-BDS לארה אל-קאסם
צילום: קובי ריכטר / TPS

פעילת ה-BDS, לארה אל-קאסם, שכניסתה לישראל סורבה, הגיעה הבוקר (חמישי) לדיון בעניינה בבית משפט המחוזי בת"א.

אל-קאסם מערערת על החלטת בית הדין למשמורת שאישר את החלטת רשות האוכלוסין וההגירה שלא להתיר את כניסתה לישראל.

מחוץ לאולם הדיונים מפגינים מספר פעילי שמאל הנושאים שלטים בהם נכתב, "מכפר קאסם ועד לארה אל-קאסם מתנופף הדגל השחור של אי החוקיות!", ו"חברות מחסוםWATCH נגד מחסומי השב"כ בנתב"ג".

בתוך אולם הדיונים אמר פרקליטה של אל-קאסם, עורך הדין יותם בן הילל, לבית המשפט, "החוק נוקט בלשון הווה: מי שהיום נושא בתפקיד בארגון שמקדם חרם. זו לא המערערת שעבר שנה וחצי אינה חלק מארגון SJP. בזה אפשר לסיים את הדיון כי אין עילה למנוע את הכניסה שלה".

"אין די ראיות מנהלתיות כדי למנוע ממנה כניסה לישראל", הוסיף עורך הדין וסנט באנשי המשרד לעניינים אסטרטגיים העומדים מאחורי הבקשה להרחקתה, "צריך להגיד משהו לגדודי מחפשים הגוגל במשרד לעניינים אסטרטגיים - תרימו את הראש מהמסך והמקלדת. יש כאן צעירה סטודנטית בת 22 שהיתה בת 19 כשהיתה באוניברסיטה. מתי בדיוק היא הספיקה להיות פעילת חרם מרכזית?".

נציג הפרקליטות טען בדיון כי אל-קאסם היתה פעילת חרם עד לחודשים האחרונים, "הנקיטה בלשון הווה בחוק נוגעת למי שכבר זמן רב אינו פעיל חרם ולא נוגעת למי שהפסיק להיות פעיל חרם כמה שבועות או חודשים לפני שהגיע לארץ. יש לנו ראיות שהיא היתה פעילת חרם עד אפריל 2018 לפחות".

נציג הפרקליטות הוסיף, "לארה אל-קאסם מחקה את החשבונות שלה ברשתות החברתיות לפני הגעתה לישראל. זה דפוס פעולה מוכר של פעילי BDS".