ההורים מביתר עילית:
הבטחנו לבָּנוֹת שנמשיך להיות משפחה שמחה

הורי הילדים שנספו באסון השריפה בביתר עילית מספרים על התחושות ומבקשים סיוע בשיקום חייהם, "לא נשאר לנו כלום, לא נשאר לנו בית".

ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ט

הורי הילדים
הורי הילדים
צילום: א.כ. קופת העיר

הוריהם של צבי ואפרת, שנספו באסון השרפה בביתר עילית, מספרים לראשונה על תחושותיהם הקשות. "כל כך הייתי רוצה עכשיו לגשת ולחבק אותם אבל אין לי אותם", סיפרה האם.

האם הוסיפה כי הבטיח לשלוש הבנות שנותרו בחיים כי משפחתם תמשיך לתפקד, "הבטחנו לבָּנוֹת שנמשיך להיות משפחה שמחה".

בהמשך מבקשים ההורים סיוע בשיקום חייהם בעקבות השרפה, "לא נשאר לנו כלום, לא נשאר לנו בית".

צבי גינזבורג בן השנתיים ואחותו אפרת בת הארבע שנספו בדליקה שפרצה בביתם בביתר עילית הובאו למנוחות אתמול (רביעי) בירושלים, זה לצד זה. בני המשפחה מתגוררים בינתיים בדירה זמנית עד לשיקום דירתם שנשרפה כליל.

מהחקירה שנפתחה לאחר האסון עולה כי מנורה שנפלה היא שגרמה ככל הנראה להתקלחות. ההורים נסעו לאירוע משפחתי בירושלים וחמשת ילדיהם שנותרו בבית. בחדר אחד ישנו שלוש אחיות בנות 11, תשע ושש, ובחדר נוסף ישנו צבי ואפרת הקטנים.

שכנה שמתגוררת בסמוך נתבקשה לשמור על הילדים ומדי פעם נכנסה לדירה של משפחת גינזבורג כדי לוודא שהכל בסדר.

עם פרוץ הדליקה, שלוש האחיות נמלטו לדירת השכנה דבורה אינדורסקי ושאלו באימה "איפה האחים שלנו?". אינדורסקי סיפרה ל''ידיעות אחרונות'' כי "הן היו מפוחדות ושחורות מפחם. יצאתי למרפסת וצעקתי לשכנים - שריפה, בואו לעזור".

שכנים ומתנדבים בזק"א ואיחוד הצלה ניסו להיכנס למקום אולם האש והעשן הסמיך לא איפשרו להתקרב אל הבית הבוער. הכבאים שהגיעו חילצו כמה דיירים שנלכדו בבניין, אך באותה שעה שני הילדים הקטנים כבר לא היו בין החיים.

לסיוע למשפחה לחצו כאן