כתב אישום נוסף נגד 'ההאקר מאשקלון'

הצעיר, שמשפטו בעבירות חמורות מוסיף להתנהל, מואשם גם בניסיון בריחה במעצר ואיומים על שורה של מוסדות חינוך ברחבי הארץ.

ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ט

כלא
כלא
צילום: אייסטוק

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבימ"ש השלום בת"א כתב אישום נוסף נגד נאשם הידוע בכינוי ה"האקר מאשקלון".

הוא מואשם בניסיון בריחה ממשמורת חוקית, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, פרסום ידיעות כוזבות ועבירות נוספות.

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד יוני חדד, נגד הנאשם הוגש כתב אישום בגין עבירות שאת חלקן ביצע בהיותו קטין, והוא נעצר עד תום ההליכים נגדו.

"באחד הימים התארגן הנאשם בבית המעצר בו שהה, לקראת יציאה לבדיקה שנקבעה מראש. הנאשם גרב ארבעה זוגות גרביים, על מנת למנוע הידוק של האזיק לרגלו, כדי שיתאפשר לו בהמשך לשחרר את האזיק. לאחר הבדיקה, במהלך הנסיעה בחזרה לבית המעצר, שחרר הנאשם את האזיק ברגלו ודפק בעוצמה מספר פעמים על דלת רכב הליווי של שרות בתי הסוהר, עד אשר עקר את הדלת ממקומה, וזאת במטרה לברוח מן המעצר. עקב כך, עצרו אנשי שב"ס את הרכב, בשולי כביש 4, וזינקו לעבר הדלת, מנעו ממנו לצאת מהרכב ולאחר מכן אזקו אותו באזיקים נוספים והעבירו אותו לבית המעצר באמצעות רכב אחר", לשון כתב האישום.

לפי אישום נוסף, במהלך אפריל 2018, בעת ששהה החשוד בבית המעצר, הוא "ריכז מספרי טלפון של בתי-ספר, קניונים ובתי מלון על גבי פתקים אותם הסתיר בתאו וסביבתו, במטרה להטיל אימה על האנשים הנמצאים במקומות אלו. הנאשם השיג במרמה את מנוי הטלפון של אחד מהאסירים האחרים והתקשר לשני בתי ספר יסודיים במרכז הארץ".

"הנאשם איים על צוות בתי הספר כי הטמין פצצות במוסדות וכי עומד להתרחש בהם מרחץ דמים. בעקבות איומיו פונו התלמידים מכיתות הלימוד והוזעקו למקום כוחות משטרה וחבלנים שסרקו את השטח במטרה לאתר מטעני חבלה. הנאשם אף התקשר לבית מלון באילת ואיים על קצינת הביטחון של המלון כי הוטמנה פצצה במלון שעתידה להתפוצץ בקרוב. עקב כך מסר צוות המלון למשטרה ידיעה כוזבת על הטמנת הפצצה והוזנקו לבית הספר חבלן וכוחות משטרה נוספים, אשר ערכו סריקות במלון ובסביבתו, במטרה לאתר מטעני חבלה", לשון כתב האישום.

נזכיר כי התיק העיקרי נגד ההאקר מאשקלון מתנהל מזה למעלה משנה בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב, בפני השופט צבי גורפינקל.

מיוחסות לו עבירות רבות של איום והפחדה כלפי למעלה מ-2,000 מוסדות ברחבי העולם: נמלי תעופה, חברות תעופה, בתי ספר, מוסדות יהודיים, תחנות משטרה ועוד וכן כלפי מספר אישים.