פיגוע דקירה בשומרון

מחבל חמוש בסכין התנפל על חייל מילואים בכיכר חטמ"ר שומרון, דקר אותו בחזה ונמלט. חיילים שהיו בסמוך ירו לעבר המחבל אך הוא לא נתפס.

ערוץ 7 , ב' בחשון תשע"ט

זירת פיגוע הדקירה
זירת פיגוע הדקירה
צילום: מאיר עמרני

עד ראיה בזירת הפיגוע בחטמ"ר שומרון

חייל מילואים כבן 32 נפצע אחר הצהריים (חמישי) בפיגוע דקירה בכיכר החטיבה המרחבית "שומרון". הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים בילינסון בפתח תקווה ומצבו הרפואי מוגדר בינוני.

על פי הדיווח, ישראלית נוספת כבת 26 שהיתה במקום נפצעה אף היא באורח קל מנתז ירי בעת ירי לעבר המחבל וכעת גם היא מפונה לבית החולים.

המחבל הצליח להימלט מהמקום וכעת עורכים כוחות צה"ל מצוד אחריו במטרה להביא ללכידתו.

עד ראייה לפיגוע סיפר, "המחבל עמד ליד תחנת האוטובוס, הרים סכין ענקית, נכנס לתחנה ודקר אותו. אז התחלתי לשמוע יריות והתחלתי לרוץ מפה".

חובש בכיר במד"א אביאל ממליה שהגיע לטפל בנפגעים במקום סיפר: "כשהגעתי למקום ראינו כוח רפואה של צה"ל שהגיע מבסיס סמוך מטפל בגבר כבן 32 בהכרה מלאה עם פציעות בפלג גופו העליון ולאחר טיפול מהיר במקום הם פינו אותו לבי"ח כשמצבו בינוני. אישה כבת 26 שהייתה במקום סבלה מפציעה מנתז ברגל טופלה בשטח ופונתה באמבולנס מד"א במצב קל לבי"ח בלינסון".

יוסי דגן בזירת הפיגוע סמוך לחטמ"ר שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ציין, "מדובר במחבל שדקר חייל, ואזרחית נפגעה ברגלה בארוע.
המחבל כפי הנראה נמלט והחל כרגע מרדף אחריו. אני אומר בצורה ברורה, לא נסכים ולא נקבל טפטוף של ארועי טרור יום אחרי יום. אזרחי יהודה ושומרון כחצי מליון במספר לא שונים מאזרחי ישראל בכל מקום אחר. אנחנו זכאים לביטחון כמו בכל מקום אחר במדינת ישראל".

לדבריו, "חסל סדר הטיפול הכירוגי, אנו דורשים מהממשלה להורות לצה"ל לבצע פעולות תגמול כמו בעבר בכל מקום שממנו יוצא מחבל. פעולות תגמול מסודרות וצבאית של צה"ל - צבא הגנה לישראל בכל מקום ובכל כפר שהסיתו ושלחו את המחבלים. צה"ל חייב לצאת לפעילות יזומה כנגד כל תשתיות הטרור של הרשות הפלסטינית ושל המחבלים".

"לעולם לא ישברו אותנו. בכל מקום שרוצים לגרש אותנו ע"י טרור ואימה אנו מצפים לבניה. אנחנו כהתיישבות מצפים לאמירה ברורה התיישבותית, אנו מצפים לתנופת בניה אחרי כל פיגוע. שני הדברים הללו הם אלו שיורידו ויגדעו את הטרור ואת המוטיבציה שלו", הוסיף דגן.

בתוך כך כוחות הביטחון פועלים בימים האחרונים באזור בניסיון ללכוד את המחבל שרצח ביום ראשון האחרון את קים לבנגורנד-יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד.

על פי עדויות פועלים שהיו בזירת הפיגוע ונחשפו לתיעוד של מצלמות האבטחה, המחבל לא נמלט מיד ממקום הפיגוע – אלא התחבא במטבחון צמוד לזירה, כך דווח אמש בחדשות כאן 11.

מהעדויות עולה כי אחרי שרצח את זיו וקים, ופצע עובדת נוספת, המחבל הסתתר בתוך חדרון הצמוד למקום הירי.

הוא חיכה במשך כחמש דקות, בזמן שעובדי המפעל מטפלים בנפגעים, מבלי שאיש הבחין בו. אחרי דקות ספורות הוא נמלט כשהוא חמוש. במערכת הביטחון מעריכים כי אחרי שעזב את אזור התעשייה ברקן הוא עלה על טרמפ לכיוון שכם.