הוטל עוצר על שכם: מצוד אחר המחבל שביצע פיגוע בשומרון

הפלסטינים מדווחים כי מתבצעת פעילות נרחבת של צה"ל ומשמר הגבול, ולוחמים עוברים מבית לבית כדי לאתר את המחבל שפצע שני ישראלים.

עדו בן פורת , ב' בחשון תשע"ט

זירת הפיגוע סמוך לחטמ"ר שומרון
זירת הפיגוע סמוך לחטמ"ר שומרון
צילום: רועי חדי

כוחות צה''ל הטילו עוצר על העיר שכם וחסמו את הכניסות והיציאות ממנה, במסגרת המצוד אחר המחבל שביצע בצהריים (חמישי) פיגוע דקירה בשומרון.

הפלסטינים מדווחים כי מתבצעת פעילות נרחבת של צה"ל ומשמר הגבול, ולוחמים עוברים מבית לבית כדי לאתר את המחבל שפצע שני ישראלים באורח בינוני וקל.

מחקירת הפיגוע עולה כי המחבל דקר שני ישראלים ליד צומת החטיבה המרחבית שומרון, אחד מהם - חייל מילואים בן 32 - נפצע באורח בינוני וצעירה נוספת נפצעה באורח קל מרסיסי ירי שבוצע לעבר המחבל במטרה לנטרל אותו.

המחבל הצליח להימלט מזירת הפיגוע למרות שבוצע לעברו ירי וחרף העובדה שהיו כוחות של צה''ל בזירה. לאחר שרץ ברגל מרחק מסוים, נכנס המחבל לתוך רכב פרטי בצבע חום ונמלט עימו לכיוון הכפר חווארה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי "לא ניתן לאף אחד להתרגל למציאות של פיגועים בשומרון. אנחנו רוצים לראות פעולה מסיבית של צה"ל נגד הטרור הפלסטיני".

דגן קרא לממשלה לקדם בניית 1,000 יחידות דיור חדשות בשומרון, ''בכל מקום שבו מנסים להכניע אותנו, לכתוש אותנו ולהבריח אותנו על ידי פיגועי טרור, אם זה באזור התעשייה ברקן שם צריך להקים אזורי תעשייה חדשים ואם זה כאן בצומת חטיבת שומרון. צריך להקים 1000 יחידות דיור בגב ההר, זו התשובה שתגדע להם את המוטיבציה.

''אדוני ראש הממשלה, אני דורש ממך להנחות לצה"ל לשנות כיוון ולפעול כנגד הרשות הפלסטינית כמו במלחמה", הוסיף ראש המועצה.