טקס סיום קורס קציני מג"ב: "נכונים לשרת את עם ישראל"

21 קציני משמר הגבול נשבעו אמונים למשטרת ישראל. רוני אלשיך: ''מנהיגותכם תימדד לא בתואר ולא בדרגה, כי אם ברוח''.

רעות הדר , ב' בחשון תשע"ט

הקצינים החדשים
הקצינים החדשים
צילום: דוברות המשטרה

21 קציני משמר הגבול נשבעו היום (חמישי) אמונים למשטרת ישראל בטקס מרגש, שבו הוענקו להם דרגות בנוכחות בני משפחה.

הטקס התקיים בבסיס יהודאי של משמר הגבול בירושלים, במעמד מפכ''ל המשטרה רוני אלשיך ומפקד משמר הגבול ניצב יעקב (קובי) שבתאי.

קורס הכשרת הקצינים במשמר הגבול נמשך כ-9 חודשים, ובמהלכם עוברים הצוערים הכנה לקורס קצינים, הכשרת קורס קציני חי"ר (מגמת להב) בבה"ד 1 והשלמה חילית בבסיס ההדרכה של מג"ב.

"אי אפשר שלא לחוש גאווה, להיות חלק ממעמד חגיגי זה, ולברך אתכם- דור העתיד של קציני מג"ב ומשטרת ישראל כולה", אמר אלשיך. ''אתם משתלבים מהיום כמפקדים ומפקדות, בליבת ההתרחשויות של בטחון הפנים, הן בתחום הטרור והן בתחום הלחימה בפשיעה. עליכם לייצר את האיזונים הערכיים, ולהוות מצפן חי לפקודיכם, לנהוג כל העת בצניעות, הוגנות, שקיפות, שוויוניות ודרך ארץ כלפי כולם - כלפי פקודיכם וכלפי האזרחים אותם אנו משרתים''.

''מנהיגותכם לא תימדד לא בתואר ולא בדרגה, כי אם ברוח. רוח של עבודה קשה, מקצוענות, יוזמה ואחריות. אאחל שתשמשו דוגמא ומופת בתפקידכם בכל יום ובכל שעה והביאו גאווה למשפחותיכם וכבוד למשטרת ישראל", הוסיף אלשיך.

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, אמר בנאומו "חדורי תחושת שליחות ניצבים באולם 21 קצינים וקצינות חדשים אשר נכונים לשרת את עם ישראל באמונה גדולה ולהתמודד עם האתגרים הביטחוניים המונחים לפתחנו. תמצאו ביניהם לוחמות לצד לוחמים, בני עדות ודתות שונות, יוצאי יחידות מגוונות ובני גילים שונים שליבם הוא שהוביל אותם לשרת בחיל המיוחד שלנו.

"כמפקדים במשמר הגבול שותפים אתם למסורת בת 65 שנים של משפחה לוחמת. אתם מהווים חלק מחיל שליווה את המדינה מאז הקמתה, עובר לבנייתה והתפתחותה''.

''במהלך הקורס עברתם מסע אישי במסגרתו גיבשתם את זהותכם המקצועית והערכית, למדתם ורכשתם כלים שיסייעו לכם למלא את תפקידכם באופן מיטבי . קיבלתם כלים נפלאים להמשך הדרך ואחריות כבדה מונחת על כתפיכם''.

בסיום דבריו הודה מפקד מג"ב למשפחות הבוגרים ואמר "אני רוצה להודות למשפחות התומכות והאוהבות על שהיו לכם כתף ומשענת במהלך תקופה זו ואשר בהשראתם תרגמתם הלכה למעשה את הערכים עליהם חונכתם מבית".