קלף חיזוק
ירושלים: אריה קינג תומך ביוסי דייטש

השניים סיכמו על שיתוף פעולה פוליטי ועל חלוקת תפקידים לאחר הבחירות. "דייטש יהיה ראש העיר הטוב ביותר שירושלים ידעה".

עדו בן פורת , ג' בחשון תשע"ט

חבר מועצת העיר ירושלים אריה קינג שמוביל את רשימת ''מאוחדים'' בבחירות הקרובות, חתם לפנות בוקר (שישי) על הסכם שיתוף פעולה עם המועמד לראשות העיר יוסי דייטש.

קינג מביע תמיכה בדייטש ומתחייב לפעול איתו כגוש פוליטי אחד. השניים גם סיכמו על חלוקת תיקים עתידית בהתאם למספר המנדטים שתקבל סיעת ''מאוחדים''.

על ההסכם בין דייטש לקינג חתומים גם חברי הכנסת של אגודת ישראל מאיר פרוש ויעקב ליצמן.

"יש לנו אמון מלא ביכולתו של יוסי דייטש לגשר על הפערים בין העולם החרדי לבין הציונות הדתית בירושלים ובכך גם תהיה בשורה ברמה הלאומית ובמדינת ישראל כולה, כאשר הוא יהיה בעזרת ה' ראש העיר הטוב ביותר שירושלים ידעה מעודה", אמר קינג.

דייטש מסר בתגובה, ״תמיכתו של קינג במועמדותי חשובה מאין כמוה לאחדות הירושלמית ולחיזוק הבנייה וההתיישבות בעיר. אני רואה באריה קינג שותף משמעותי לדרך, בימים קריטיים לירושלים. יחד נפשיר את ההקפאה ונבנה בכל חלקי ירושלים, למען תושבי ירושלים״.

דייטש וקינג
צילום: דוברות

במסגרת שיתוף הפעולה, סיעת מאוחדים תומכת במועמדותו של יוסי דייטש לראשות העיר וזוכה לסדרת הישגים עבור הציונות הדתית בעיר.

לדוגמה, בנושא רבנות העיר - זהותם של שני הרבנים הראשיים של ירושלים שצפויים להתחלף במהלך הקדנציה הקרובה מפאת גילם יוסכמו מראש על דעת שני הצדדים.

בתחום התכנון והבניה - יופקד התיק בידי קינג, ודייטש מתכוון להפשיר את הבניה בכל חלקי העיר כולל במזרחה ולבנות עשרות אלפי יחידות דיור לצעירים ולמשפחות.

בתחום החינוך- יוקם לראשונה מנהל חינוך ממלכתי דתי עצמאי, בדומה למנהל החינוך החרדי, כשאת תיק הכספים יקבל ככל הנראה המשנה לראש העיר כיום דב קלמנוביץ', מוותיקי רואי החשבון בעיר שיביא הסוף לקיפוחו של המגזר הדתי-לאומי.

סיעת ''מאוחדים'' תחזיק בתיק הנוער הכולל את הטיפול בתנועות הנוער ובהן עזרא, בני עקיבא ואריאל. בתחום התרבות והפנאי הובטח כי תקציב פעולות מורשת ישראל והתרבות היהודית יגדל פי חמישה מגובהו כיום ויותאם לגודלה של הציונות הדתית בהרכב האוכלוסייה בעיר.