חיפה: החרדים מתפצלים

פיצול הקול החרדי הגיע עד לחיפה. בעוד אגודת ישראל מצדדת בראש העיר המכהן יונה יהב, דגל התורה חתמה עם המועמדת עינת קליש-רתם

בן שאול , ה' בחשון תשע"ט

חיפה
חיפה
צילום: Yossi Zamir/FLASH90

מערכת הבחירות בעיר האדומה הצליחה לפצל את הקול החרדי: בעוד אגודת ישראל החסידית מצדדת ברובה בראש העיר המכהן יונה יהב, מפלגת 'דגל התורה' חתמה ביום שישי האחרון עם המועמדת עינת קליש-רתם המתמודדת מולו.

במסגרת ההסכם שנחתם בין הצדדים, אלפר יקבל לאחר הבחירות תפקיד ממלא מקום שני וסגן בשכר לקדנציה מלאה, את תיק תכנון ובניה, את תפקיד יו"ר המועצה הדתית ובכל ועדה/דירקטריון עירוני או בחברה עירונית יהיה לפחות נציג 'דגל' אחד.

"ההסכם נחתם ביום שישי והוא מתפרסם היום כחוק. ערכנו סקרים רבים וההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם גדולי ישראל. בכל הסקרים היא מובילה על יהב ואנחנו מקווים שחיפה תזכה להחליף את יהב שפגע בחרדים ללא רחם", סיפר נציג המפלגה מיכאל אלפר בראיון שהעניק היום לרדיו החרדי 'קול ברמה'.

"בלי קשר לחרדים העירייה איבדה מתפקידה המוניציפלי בתקופתו. ילדי נתיבות משה ומוסדות החינוך של הרב פרץ מאיר הם ספרדים והם נפגעו מיהב שפגע בכל מקום שבו החרדים נמצאים. אנחנו נעשה מאמץ להרחיב את התמיכה בקליש גם מצד ש"ס", הוסיף.