שקד על פרשת נוה: מציעה להתאפק

שרת המשפטים התייחסה הבוקר לחקירה נגד ראש לשכת עורכי הדין, והזכירה כי בעבר נפתחו חקירות גם נגד קודמיו של נוה בתפקיד.

רעות הדר , ו' בחשון תשע"ט

להתאפק. שקד
להתאפק. שקד
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

שקד על פרשת נוה: מציעה להתאפק

שרת המשפטים, איילת שקד, התייחסה הבוקר (שני) לחקירתו של ראש לשכת עורכי הדין אפי נווה ולקריאות להשעייתו מתפקידו כחבר הוועדה לבחירת שופטים בעקבותיה.

במסגרת ראיון על במת כנס העיתון "מעריב" ציינה שקד, "עובדתית היו כבר יושבי ראש לשכת עורכי הדין שהיו תחת חקירות על דברים יותר חמורים כמו שוחד לדוגמה. לא ראינו אז התנפלות כזו".

"אני מציעה לשים את זה ב'הולד', אני ממליצה להתאפק שבועיים-שלושה, הפרקליטות תסיים את עבודתה אני מעריכה עד סוף החודש ונדע מה הם החליטו בעניין", ציינה שקד.

לדבריה, "בכל מקרה אין ישיבת ועדה לבחירת שופטים באוקטובר, רק בסוף נובמבר. בכל מקרה הוא גם אמר שאם זה לא יסתיים הוא לא יגיע לישיבה, אז אפשר להירגע".

מוקדם יותר הבוקר פורסם כי ששת ראשי המחוזות של לשכת עורכי הדין חתמו על מכתב תמיכה משותף בראש הלשכה, עו"ד אפי נוה, הנתון בימים אלה תחת חקירת משטרה.

על המכתב חתומים ראש מחוז ירושלים עו"ד אשר אקסלרוד, ראש מחוז תל אביב עו"ד ינון היימן, ראש מחוז מרכז עו"ד אבי חימי, ראש מחוז דרום עו"ד דני אליגון, ראש מחוז חיפה עו"ד תמי אולמן וראש מחוז צפון עו"ד ח'אלד חוסני זועבי.

במכתבם מציינים השישה כי הם מבקשים, "להביע סולידריות עם יושב ראש לשכת עורכי הדין, אפי נוה, על רקע האירועים האחרונים".

השישה אף מציינים, "מבלי להתייחס לגוף הפרשה שעדיין נמצאת בבירור משפטי, אנו מבקשים לציין כי על פניו, המעשה המיוחס לנוה בנסיבות העניין אינו מצטייר כחמור כפי שפורסם".

לדבריהם, "יש לתת לרשויות למצות את הבדיקה בעניין ולא להיחפז למסקנות בטרם התבררו הפרטים לאשורם, והדברים יפים במיוחד שעה שלנוה עומדת חזקת החפות, אשר אנו, כעורכי דין, אמונים עליה".

לקראת סיום רומזים השישה לקולות בתוך לשכת עורכי הדין שקראו להשעייתו של נוה ודוחים אותם, "פעילותו הציבורית הענפה של נוה וההישגים המשמעותיים של לשכת עורכי הדין תחת הנהגתו, תרמו רבות לציבור עורכי הדין בישראל, אף אם יש המנסים לטשטש זאת משיקולים פוליטיים ואחרים".