אדם לאדם - השיר שהצטרף לאלבום הבכורה

"אדם לאדם", סינגל אחרון לפני צאת אלבום הבכורה של אליה גבאי, שהופק בשנתיים האחרונות על ידי שמוליק דניאל

קוביס , ו' בחשון תשע"ט

אדם לאדם
אדם לאדם
עטיפת הסינגל

"אדם לאדם", סינגל אחרון לפני צאת אלבום הבכורה של אליה גבאי.

השיר לא תוכנן להיות חלק מאלבום הבכורה, בשנה החולפת נהג אליה לשיר אותו לקראת סוף המופע ולספר על "השיר החדש" שהוא מבצע באופן נסיוני בהופעה. אותו שיר שאף אחד מהקהל לא הכיר, זה שאליה היה צריך עוד לעבוד עליו ובעיקר להחליט שהוא מספיק טוב לו- גרף תגובות מרגשות בהופעות והפך לשיר המדובר במופע.

אליה הרגיש שהוא חייב לצרף אותו לאלבום וממש בשבועות האחרונים הוקלט השיר.

אליה גבאי, זמר-יוצר צעיר, קול נשמה עמוק ומיוחד, מסולני התזמורת האנדלוסית "אלמוגרביה" סומן ככישרון גדול בשירה כבר מגיל צעיר.

במקביל ללימודיו בבית הספר ולנגינתו על כלי נגינה רבים, פיתח את שירתו בסגנון האנדלוסי המודרני והיה שותף לפרויקטים מוסיקליים רבים ולהפקות רבות עם זמרים בישראל ובעולם.

גבאי, בן 25, בוגר בית הספר למוסיקה מזמור, במקור ממעלות, שירת בלהקת הרבנות הצבאית לצד זמרים מוערכים כמו ישי ריבו ואיציק דדיה ולצד החזן הצבאי הראשי שי אברמסון.

אלבום הבכורה הופק בשנתיים האחרונות על ידי שמוליק דניאל, כל שירי האלבום נכתבו והולחנו על ידי אליה, מלבד שיר אחד אשר נכתב והולחן עם יהודה מסס.

באלבום ניגן אליה על פסנתר ותופים לצד מוסיקאים רבים בהם: אלדד ציטרין, רוני עברין, איתמר דוארי, יועד ניר, אמיר שאחסר, אנסמבל מיתר – בניצוח זיו קוזוקארו ועוד.