בנט במכון לב: מצוינות אקדמית ואהבת תורה

שר החינוך ויו״ר המל״ג, נפתלי בנט, פתח את שנת הלימודים האקדמית במרכז האקדמי לב בירושלים, עם פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים

אלירן אהרון , ו' בחשון תשע"ט

מוסד מפואר בעל ערכים
מוסד מפואר בעל ערכים
צילום: אלירן אהרון

שר החינוך ויו״ר המועצה להשכלה גבוהה, נפתלי בנט, פתח הבוקר (ב׳) את שנת הלימודים האקדמית במרכז האקדמי לב בירושלים, המכשיר אלפי סטודנטים וסטודנטיות דתיים לשוק ההייטק, ההנדסה והסייבר בישראל.

לאחר פגישת עבודה עם הנהלת המוסד הוצגו בפני השר פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים שנמצאים בשלבי פיתוח שונים ואף מגייסים מיליוני שקלים בשוק. בנוסף, נפגש בנט עם הסטודנטים, שוחח איתם ואיחל להם בהצלחה בשנת הלימודים.

״אני שמח לפתוח את שנת הלימודים האקדמית במרכז האקדמי לב, שהוא מוסד מפואר בכמה היבטים", אמר בנט. ''גם בהיבט האקדמי - הסטנדרטים פה מאוד גבוהים, כפי שכל מי שבא אי פעם במגע עם בוגרי המקום יודע, כאשר הם נמצאים בחזית ההייטק והסייבר בישראל ושמונה בוגרים אף זכו בפרסי ביטחון ישראל, פרס הרמטכ"ל, חיל הים ועוד.

''מבחינת ערכים - המוסד הזה מוביל ערכים של חיבורים בין ציבורים שונים בעם ישראל, ערכים של תורה ושל ציונות. בצוק איתן הקמפוס פה התרוקן כי כולם הלכו להגן על ישראל. אני מאמין מאוד באידיאל של שילוב של מצוינות אקדמית עם אהבת תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל. אני מברך את כל הסטודנטים בשנת לימודים מוצלחת״.

במהלך הביקור, השר בנט התרשם מפיתוח ייחודי של דרכי תקשורת על גבי רחפנים ומזל"טים. מדובר בסטארט-אפ ישראלי המפתח טכנולוגיה של פתרונות תקשורת על גבי רחפנים ומזל"טים. החברה העסקית שהוקמה במוסד האקדמי אף מעסיקה סטודנטים הלומדים במוסד ותומכת בקידום צעירים.

אחר כך גם התנסה השר במערכת 'ראייה' ייחודית לעיוורים. מערכת המשלבת מצלמה טרמית זעירה שתאפשר לעיוורים לזהות מיקום של אנשים ולכוון את מבטם לעבר בן שיחתם.

נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק אמר "אנו גאים ומודים לשר בנט שבחר לפתוח את שנת הלימודים האקדמית במוסד. תפיסת העולם של השר בנט לעידוד מצוינות אקדמית, יזמות ומחקר ברמה גבוהה, משתלבת היטב בDNA של המוסד, כאשר הבוגרים שלנו משתלבים במערכות הביטחון ותעשיית ההייטק. האתגר העומד לפתחנו הוא שילוב של יותר נשים ויותר אוכלוסיות בתוך מקצועות העתיד שיצעידו את ישראל קדימה".