"לשנות את ההתנהלות בהר הבית"

השדולה לחיזוק הקשר היהודי להר הבית יצאה בקריאה לשינוי הסטטוס קוו מול הוואקף והממשל הירדני בהר

חזקי ברוך , ו' בחשון תשע"ט

שדולה לחיזוק הקשר היהודי להר הבית בכנסת
שדולה לחיזוק הקשר היהודי להר הבית בכנסת
צילום: לשכת ח"כ מועלם

השדולה לחיזוק הקשר היהודי להר הבית בכנסת בראשות יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי וח"כ יהודה גליק קייימה היום (שני) דיון בהשתתפות השר לביטחון פנים, גלעד ארדן.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם ויו"ר השדולה קראה "לפעול מול ראש הממשלה לשינוי הסטטוס קוו מול הוואקף והירדנים"

לדבריה, "מספרי העולים להר הבית מראים על שינוי מהותי בחברה הישראלית בתפיסה של הר הבית כמקום הקדוש ביותר לעם היהודי והן מחשיבות הריבונות הישראלית על ההר. הגידול המשמעותי במספר העולים להר הבית במהלך השנים האחרונות נובע הן בשל השינוי התודעתי על החשיבות הדתית והלאומית של הר הבית והן בשל שינוי המדיניות שהוביל השר לביטחון פנים גלעד ארדן בזכויות העולים להר".

"יחד עם זאת העבודה שלנו רחוקה מאוד מסיום שכן הימים שיהודים יכולים לעלות להר מצומצמים, יהודים לא יכולים להתפלל בהר הבית, אי אפשר לעלות להר עם אף סממן יהודי. עניין מעמדו של הוואקף והממלכה הירדנית במקום הקדוש ביותר לעם היהודי והליווי הקבוע של הוואקף את קבוצות העולים יכול להתבצע אך ורק על ידי ראש הממשלה והעבודה שלנו צריכה להתמקד כעת מולו", סיכמה מועלם רפאלי.

יו"ר השדולה, ח"כ יהודה גליק, הוסיף כי "כל שנה נשבר שיא חדש של עולים להר הבית. בשנת 2016 עלו 14,094, בשנת 2017 עלו 22,552. היום בשנת 2018 עלו כבר 28,800 ומדובר על גידול עצום במספר העולים".

"מספרים הללו מדברים על עולים בעלי חזות יהודית דתית, כך שלמעשה המספרים גבוהים בהרבה. יחד עם זאת העבודה עוד רבה. הר הבית סגור בפני יהודים בשבתות ובשעות אחר הצהריים ואני אפעל כדי לשנות גם את זה", סיכם גליק.