יעקב וינרוט ז"ל - איש של תורה, פילוסופיה ומשפט

פוליטיקאים ואישי ציבור סופדים לעו"ד יעקב וינרוט שהלך לעולמו בגיל 71. הוא יובא למנוחות הערב. מסע ההלוויה יצא מרמת-גן.

ערוץ 7 , ז' בחשון תשע"ט

עו"ד ד"ר יעקב וינרוט
עו"ד ד"ר יעקב וינרוט
פלאש 90

‏ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לעורך הדין הבכיר יעקב וינרוט ז''ל שהלך לעולמו בגיל 72 לאחר מאבק ממושך במחלה קשה.

הלוויתו תיערך הערב (שלישי) בשעה 18:15 בבית העלמין בנתניה. התכנסות והספדים יתקיימו בביתו בכתובת יונה 23 רמת גן, בשעה 16:15.

וינרוט ז''ל ייצג את נתניהו ורעייתו שרה במשך מספר שנים. "רעייתי ואני המומים מצער על פטירתו של יקירנו עו״ד יעקב וינרוט ז״ל. יעקב היה מופלא באישיותו, בחוכמתו, בחריפות שכלו, בתחושת הצדק שלו ובנאמנותו לעמו.

''זהו אובדן גדול למשפחתו, למכריו ומוקיריו, וזהו אובדן גדול לעולם המשפט הישראלי. ‏אנו מחבקים את ג׳יזל ואת כל בני משפחת וינרוט היקרים לנו כמשפחתנו. יהי זכרו ברוך", הוסיף ראש הממשלה.

שרת המשפטים איילת שקד הביעה צער כבד על מותו של וינרוט וספדה: ״יעקב וינרוט הכיל עולם ומלואו. מסעו התחיל בעליית משפחתו מגרמניה מיד לאחר הקמת המדינה, והסתיים לאחר שהפך לאחד מאנשי המשפט המובילים והמוערכים במדינת ישראל. וינרוט מסמל את פאר הציונות בת ימינו. הוא היה אדם מורכב ומלא ניגודים. תלמיד ישיבה מבריק שהוסמך לרבנות על ידי גדולי הרבנים מחד, ואיש הפרקליטות הצבאית מאידך.

"סניגור מהשורה הראשונה, שזכויות חשודים היו קדושות בעיניו. לצד עבודתו מסביב לשעון, השקיע את מרצו ויכולותיו בדוקטורט שלימים התקבל כחוק וסייע לשיפור מצבן של העגונות בישראל. ליבו הרחב ושכלו החריף זהרו בעולם המשפט הישראלי. וינרוט תמיד סימל את התפר בין חלקי החברה הישראלית. אדם שתבניות צרות היו ממנו והלאה. יהי זכרו ברוך", כך שקד.

לשכת עוה"ד מסרה בעקבות פטירתו של עו"ד יעקב וינרוט: "לשכת עורכי הדין משתתפת מעומק הלב בצערה של המשפחה האבלה, זהו אבל למדינת ישראל בכלל ומערכת המשפט בפרט. בתיאום עם משפחתו, תערוך בהמשך לשכת עורכי הדין אירוע מיוחד לזכרו".

ח''כ ישראל אייכלר אמר כי ''היהדות הנאמנה הפסידה הלילה את אחד מטובי לוחמי החירות וזכויות האדם הדתי בהיכלי המשפט. הוא מי היה שותף בכל מערכות הדת ועדות הייעוץ אל מול ההגמוניה השלטת המצרה על כל צעד ושעל. תנחומי למשפחתו היקרה שעמדה לצידו כל הימים''.