מועצת גדולי התורה לח"כים: "לחתור ליישום ההחלטה"

למרות שלא הורתה לפרוש מהקואליציה, ביקשה מועצת גדולי התורה מהח"כים לפעול ליישום ההחלטה שביקשה הטמעת שינויים בחוק הגיוס

מיכל לוי , ז' בחשון תשע"ט

ליצמן ופרוש
ליצמן ופרוש
צילום: Hadas Parush/FLASH90

חוק הגיוס והמשבר הפוליטי: למרות שלא הורתה לחברי הכנסת של אגודת ישראל לפרוש מהקואליציה, ביקשה מועצת גדולי התורה מהם לפעול ליישום ההחלטה שביקשה הטמעת שינויים בחוק הגיוס.

במכתב ששיגר אמש מזכיר מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל', הרב יעקב ולצר, לחברי הכנסת הוא חזר על אמירת האדמו"רים לפיה כל אחד שחשקה נפשו ללמוד תורה - שיוכל לעשות זאת.

"מועצת גדולי התורה מדגישה כי לומדי התורה הקדושה הם המגינים על כלל ישראל מפגעי הזמן בכל הדורות, וזה היה היסוד לקיום העם היהודי בכל הזמנים ובכל התקופות, גם במחיר של מסירות נפש נעמוד איתנים על כך שיושבי בית המדרש יוכלו להגות בתורה, כל זמן שנפשם חשקה בכך, כפי שהיה עד היום.

בהמשך ביקשם לחתור ליישום ההחלטה. "מועצת גדולי התורה הנחתה את חברי הכנסת לגרום לכך שההחלטה תיושם כמדיניות ברורה ובהתאם לכך לפעול".

"בהתאם לכך", אמר, "אבקש מכם לפעול ליישום ההחלטה בפועל אל מול ראש הממשלה, חברי הממשלה והקואליציה".

במקביל הבוקר פורסם בעיתוני אגודת ישראל 'המודיע' ו'המבשר' "קריאת קודש" מחברי המועצת, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות, בה נקרא הציבור החרדי להצביע לרשימת ג'.

"אחר שלצערנו ולדאבון לבנו, יש בכל עיר ועיר ניסיונות לפרוץ בחומת השבת ולפגוע בחומת הדת והיהדות; ולאידך, יש לשמחתנו, בכל עיר ועיר צרכים ליהדות הנאמנה ... ומחובים שתהיה בהם נציגות ראויה אשר תעמוד על משמר קודשי ישראל ותעשה מלאכת שמים נאמנה".

"אשר על כן באנו בזה בקריאה נאמנה והננו מגלים דעתנו, דעת תורה, שעל כל אחד ואחד במקום מגוריו להצביע וגם לפעול ולהגביר פעלים וחיילים אך ורק עבור רשימת 'אגודת ישראל' - אות ג', או עבור כל מסגרת ש'אגודת ישראל' משולבת בה בכל עיר ועיר".