20 יעדי טרור הותקפו
מנהרה ומתחמי טרור: אלו המטרות שהותקפו בעזה

מטוסי קרב של צה"ל תקפו למעלה מ-20 מטרות טרור של ארגון חמאס ברחבי רצועת עזה. נתניהו ייכנס הערכת מצב. אין לימודים בעוטף עזה.

קובי פינקלר , ח' בחשון תשע"ט

תקיפת מנהרות טרור
תקיפת מנהרות טרור
צילום: דובר צה"ל

מטוסי קרב של צה"ל תקפו הבוקר (רביעי) למעלה מ-20 מטרות טרור של ארגון חמאס ברחבי רצועת עזה, בעקבות ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום.

במוקד התקיפה - מנהרת טרור התקפית של חמאס באזור חאן יונס שחצתה לשטח ישראל, וכן פיר עורפי של המנהרה. המנהרה הייתה במעקב צה"ל מזה תקופה.

כמו כן הותקפו מתחמים לחפירת מנהרות טרור בזיתון ובחאן יונס ופיר מנהרת טרור ימית במרחב החוף בחאן יונס, מפעל לייצור רכיבים ולוחות בטון לבניית מנהרות וכן מפעל ייצור אמצעי לחימה אוויריים ברפיח ובתל אלהוא, מתחם צבאי של הכוח הימי בחאן יונס וכן יעדי טרור במספר מתחמים צבאיים ביניהם אתר לייצור אמצעי לחימה ורקטות.

זירת נפילת הגראד בבאר שבע


דובר צה''ל תא''ל רונן מנליס אמר כי ''ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות על אזרחי ישראל. ארגון הטרור מוסיף להוביל טרור נגד אזרחי ישראל וכוחות הביטחון, בכלל זאת מוביל ומאפשר טרור בחסות של הפרות סדר אלימות.

''בצה"ל רואים בחומרה את פעילות הטרור של ארגון הטרור חמאס. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל", הבהיר תא''ל מנליס.

תיעוד: מחבלים משגרים רקטות - ומחוסלים על ידי צה''ל

כלי טיס של צה"ל תקף הבוקר חוליית מחבלים בצפון רצועת עזה במהלך ניסיון לביצוע ירי של רקטות לעבר שטח ישראל. במהלך האירוע הופעלה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון. הפלסטינים מדווחים על מחבל אחד שחוסל בתקיפת צה''ל.

רקטה ששוגרה הלילה מרצועת עזה התפוצצה בחצר בית פרטי בבאר שבע. שוטרים וצוותי מד"א שהוזנקו למקום חילצו את דיירי הבית בהם אם כבת 39 ושלושת ילדיה בגילאי תשע, עשר ו-12.

הארבעה לקו בהתקף חרדה וטופלו במקום. נוסף על דיירי הבית, טופלו במקום גם שני שכנים הגרים בסמוך לבית.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הורה הבוקר על סגירת המעברים ארז וכרם שלום וכן על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה ל-3 מיילים ימיים בלבד. החלטת שר הביטחון התקבלה בעקבות ירי הרקטות הלילה לשטח ישראל.

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט קיצר את ביקורו בארה"ב וישוב לישראל. ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שתוכננה להבוקר - בוטלה, וראש הממשלה נתניהו ייכנס דיון הערכת מצב עם ראשי מערכת הביטחון.

בעקבות ירי הרקטות, בוטלו הלימודים בכל מוסדות החינוך בבאר שבע. בנוסף, על פי הנחיית פיקוד העורף, בוטלו הלימודים בכל יישובי עוטף עזה.

רקטה התפוצצה בבאר שבעטוען....