ראש מערך הגיור התפטר מתפקידו

הרב יצחק פרץ התפטר מתפקידו. ח"כ שטרן: התפטרותו מעידה כאלף עדים את שידענו מזמן על כישלונה של מדינת ישראל בטיפול בסוגיית הגיור.

חזקי ברוך , ח' בחשון תשע"ט

הרב יצחק פרץ
הרב יצחק פרץ
דוברות המשרד לשירותי דת

הרב יצחק פרץ, ראש מערך הגיור הממלכתי, פורש מתפקידו לאחר כארבע שנים.

הרב פרץ הסביר כי נתקל בקשיים רבים הפוגעים בתפקודו כראש מערך הגיור, ובמערך הגיור כולו.

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) הגיב להתפטרותו של פרץ שדווח באתר וואלה. "הרב פרץ היווה נקודת אור בהתייחסות המדינה למתגיירים. התפטרותו מעידה כאלף עדים את שידענו מזמן על כישלונה של מדינת ישראל בטיפול בסוגיית הגיור.

''אני קורא לכל המעוניינים לפנות למערך 'גיור כהלכה', שם יתקבלו בסבר פנים יפות ובגישה ידידותית לאין ערוך מזו שבה הם פוגשים בפניותיהם לנציגיה השונים של הרבנות הראשית לישראל", הוסיף שטרן.

מארגון 'עתים', המסייע לציבור מול שירותי הדת בישראל, נמסר: "אנו מצרים על התפטרותו של הרב פרץ, שתרם רבות לגיור בישראל. הכשלים עליהם מעיד הרב פרץ הם סממן נוסף לצורה המחפירה שבה מתנהלים הליכי הגיור בישראל, שסוקרו בהרחבה בדו"ח מבקר המדינה. בדרך לגיור ממלכתי מקרב, קשוב ויעיל מתגלה מחסום נוסף, ומי שנפגע בסוף הוא הציבור, ובתוכו 400 אלף חסרי הדת שעלו לישראל מתוקף חוק השבות, והם חלק מהמארג החברתי במדינה.

"שמחנו לעבוד יחד עם הרב פרץ בשנים האחרונות ואנו תקווה שהביקורת תישמע בדרגים הגבוהים, שיפעלו לאלתר לתקן את כל המחדלים ויספקו לציבור את שירותי גיור הטובים ביותר, כפי שצריך להיות", נמסר.