מנדלבליט: הדה-לגיטמציה נגדי רק תתעצם

היועץ המשפטי לממשלה התייחס לפעילותו באשר לחקירות ראש הממשלה ואמר כי יש ניסיונות פסולים להתערב בהחלטות מערכת אכיפת החוק.

רעות הדר , ח' בחשון תשע"ט

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
צילום: נועם מושקוביץ/פול

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מתייחס הערב (רביעי) לחקירות ראש הממשלה.

באירוע לציון 70 שנה לפרקליטות המדינה אמר מנדלבליט, "מצער לשמוע לאחרונה אמירות המבקשות לייחס לפרקליט כזה או אחר, או אף לפרקליטות המדינה בכללותה, שיקולים שאינם ממין העניין. אין דבר רחוק יותר מהאמת. זהו הבל הבלים. אני מצפה מכל מי שפרקליטות המדינה יקרה לו, להתייצב לצדנו ולדחות בכל תוקף אמירות מעין אלו".

"הדברים מקבלים משנה תוקף לנוכח התקופה המאתגרת הניצבת בפנינו, בין השאר, עם התקרב מועד ההכרעה בתיקי החקירה הנוגעים לראש הממשלה. אינני יכול להודיע עדיין מתי בדיוק תסתיים העבודה המשותפת והמאומצת שמבוצעת בתיקים אלו ע"י משטרת ישראל והפרקליטות, ומתי תתקבל ההכרעה בהם; אבל אני כן יודע שהמאמצים לעשות דה-לגיטימציה לעבודת פרקליטות המדינה, ולעבודתי שלי כמי שעומד בראש התביעה הכללית, רק ילכו ויתעצמו", העריך מנדלבליט.

הוא הוסיף כי "בשבוע שעבר נשמעה הטענה כי "במובנים מסוימים" משרד המשפטים הוא "סדום" ובהזדמנות אחרת נטען להטיה פוליטית כביכול של הפרקליטות ואף לרדיפה אחרי ראש הממשלה. מאמצים אלו ויוזמות אחרות שתכליתן למנוע החלטה על העמדה לדין, ללא קשר לתוצאות החקירה, הם פסולים, בדיוק כמו המאמצים המקבילים להם אשר מבקשים להביא בכל מחיר להחלטה על העמדה לדין, עוד בטרם הסתיימו החקירות, וללא קשר לתוצאותיהן. אני חוזר ומבהיר בפני כל הציבור במדינת ישראל – אנו לעולם נצעד ישר, בדרכו של המשפט", סיכם היועמ"ש.