דרמה באלעד: נפסלה מועמדות פינדרוס לראשות העיר

בית המשפט פסל את מועמדותו של יצחק פינדרוס, שהובא על ידי דגל התורה וש"ס כדי להתחרות בראש העיר המכהן מאיר פרוש.

ניצן קידר , ח' בחשון תשע"ט

יצחק פינדרוס
יצחק פינדרוס
צילום: מוישי מילר

בית המשפט המחוזי פסל את מועמדותו של יצחק פינדרוס לראשות עיריית אלעד והותיר את ראש העיר ישראל פרוש כמועמד יחיד בבחירות.

פינדרוס הוצב מול ראש העיר המכהן, ישראל פרוש, כמועמד ש"ס ודגל התורה.

אחד מחברי מועצת העיר, שי נתן, הגיש עתירה מנהלית נגד המועמדות של פינדרוס בטענה שהוא אינו מקיים את עיקר חייו באלעד, כפי הנדרש בחוק.

לבית המשפט אף הוגשה עדות של חוקר פרטי שגילה שהדירה ששכר פינדרוס באלעד סמוך למועד סגירת הרשימות, אינה מרוהטת והוא עצמו הודה שהוא מתכוון להתגורר בה מספר ימים בשבוע אך לשהות עם משפחתו בירושלים בחלק מהימים.

שופט בית המשפט המחוזי בלוד, אחיקם סטולר, קבע כי לא הוכח שמרכז חייו של פינדרוס מתקיים בעיר אלעד.

הוא ציין עוד כי מועמדותו והרשימה בראשה הוא עומד הוגשה מאוחר מהמועד שנקבע בחוק ועל כן לא יוכל להתמודד בבחירות.

מפלגות דגל התורה וש"ס פרסמו הודעה משותפת בעקבות החלטת בית המשפט. "היום, לצערנו, חווינו שפל נוסף בציבוריות החרדית. עתירה קנטרנית שהוגשה נגד מועמדם של גדולי ישראל כחלק מהניסיונות לקעקע את חובת הציות לגדולי התורה - התקבלה על ידי בית המשפט".

"לצערנו מתחילת הקמפיין אין שעה שלא חווינו התדרדרות נוספת בערכים עליהם חונכנו ועליהם אנחנו מגדלים את ילדינו. נאלצנו להתמודד מידי יום עם איומים על רבנים, שכירת חוקרים פרטיים, הפצת חומרים משמיצים נגד גדולי תורה בכלי התקשורת ועוד מעשים שמעולם לא נראו כמותם. זו התנהלות מזעזעת שמחייבת חשבון נפש מעמיק", אמרו שתי המפלגות.

עוד הוסיפו כי "למותר לציין כי ש"ס ודגל התורה תפעלנה בכל הכוח נגד התופעה הפסולה והחמורה של אנשים חרדים, שלא בוחלים באמצעים בכדי לקדם את עצמם תוך פגיעה חמורה בגדולי התורה, הרמת יד בתורת משה וגרימת חילול ה' הנורא אותו חווינו הערב".

"המפלגות מתכוונות לערער כבר היום לבג"ץ נגד ההחלטה התמוהה ובטוחות כי ההיגיון והשפיות ינצחו, והרב יצחק פינדרוס יתמודד לראשות העיר וינצח", לשון הודעת שתי המפלגות.