האסון בביתר עילית: ''נועד לעורר את כל תושבי העיר"

אלפים התכנסו לעצרת התעוררות בעקבות האסון שאירע בשבוע שעבר בביתר עילית - מותם של שני הילדים אפרת וצבי גינזבורג ז"ל בשריפה.

בן שאול , ט' בחשון תשע"ט

אפרת וצבי גינזבורג ז"ל
אפרת וצבי גינזבורג ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

אלפים מתושבי ביתר עילית התכנסו לעצרת התעוררות בעקבות האסון שאירע בשבוע שעבר - מותם של שני הילדים אפרת וצבי גינזבורג ז"ל בשריפה שפרצה בביתם.

העצרת נפתחה בקריאת פרקי תהילים על ידי רב קהילות 'בני תורה' הרב משה דוד אדלר. בהמשך נשא דברים 'המשפיע' הרב אלימלך בידרמן.

"האסון כולו נועד כדי לעורר את כל תושבי העיר הקרובים אל החלל לשוב אל ה'", אמר בידרמן. הוא הזכיר את מנהג ירושלים להכריז בסיום ההלוויה שאין לשוב באותה הדרך ממנה הגיעו ואמר כי "אף כאן צריך להכריז לכולם שצריך לשנות את הדרך ולשוב אל ה' שירחמנו".

בסיום דבריו סיפר, "בראש השנה הראשון לאחר המלחמה הנוראה עמד הצדיק מקראסנא זצ"ל בבית המדרש שהיה מלא באבות שכולים שאיבדו את ילדיהם בשואה הנוראה. לפני תקיעת שופר הוא דפק על הבימה ואמר שמנהג העולם להכריז שהילדים לא יעשו רעש בתקיעות אבל כאן אנחנו מבקשים מכל הילדים שיעשו רעש בשמים ויפילו תחינה לפני כיסא הכבוד. אף אנו נבקש מהילדים אנא תעשו רעש ותעלו את תחינת כל הקהל שעמד וקרא בהתרגשות אבינו מלכנו".