הסכם הסדרה? להשיב את הבנים תחילה

"גם אם תהיה הסלמה ולחימה בעזה בסופו של דבר יהיה הסכם הסדרה ועל נתניהו לעמוד בהתחייבויות שלו ולהשיב את הבנים תחילה".

אורלי הררי , י' בחשון תשע"ט

שמחה גולדין
שמחה גולדין
צילום: קובי ריכטר/TPS

אביו של קצין צה״ל סגן הדר גולדין המוחזק בידי חמאס בעזה, פרופ׳ שמחה גולדין, קורא בצהריים לראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון ליברמן והרמטכ״ל אייזנקוט לעמוד במחויבות שלהם כלפי המשפחות ולהשיב את הבנים חזרה הביתה כתנאי מקדים לכל הסכם הסדרה בעזה.

פרופ׳ גולדין דיבר במסגרת אירוע ״מסדר הדר״ המתקיים זה השבוע ה-25 ברציפות באנדרטת ״חץ שחור״ מול עזה.

גולדין אמר בכינוס, אליו הגיעו כ-200 איש, כי ״ברור לכולם שבסופו של דבר ישראל וחמאס יגיעו להסדרה בחסות בינלאומית. זה יקרה גם אם בדרך לשם תהיה הסלמה, ויהיו מספר ימי לחימה. בסופו של דבר תהיה הסדרה. ודווקא עכשיו ודווקא היום אנחנו מבקשים להזכיר שראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון ליברמן והרמטכ״ל אייזנקוט התחייבו פומבית שלא תהיה הסדרה בלי להשיב את החיילים והאזרחים תחילה. ואנו מצפים מהם לעמוד בהבטחות שלהם״.

גולדין ציין עוד ״אנחנו מרגישים חובה להזכיר שהדר נפל ונחטף בזמן הפסקת אש. מי שמנסה לחזור כעת להבנות מסיום ״צוק איתן״ חייב לזכור שהפסקת האש מאז לא הסתיימה כי הבנים לא חזרו הביתה״.

"יש לנו ביקורת קשה כלפי התנהלות הממשלה בחודשים האחרונים. מאז תחילת המהומות שמארגן חמאס על הגדר בסוף חודש מרץ חדרו לישראל מאות מחבלים ומערכת הביטחון מחזיקה גם במאות גופות של מחבלים שניסו לפגע או חדרו לישראל. מדובר בנכסים שיש בידי הממשלה כדי להפעיל לחץ על חמאס ולזרז את השבתם של הדר, אורון, הישאם ואברה. זה לא נעשה ויש כאן פספוס גדול".