ועד ראשי המכללות האקדמיות: לא לשביתה

"ארגון הסגל הזוטר החליט לנצל באופן ציני ותמוה את עיתוי פתיחת שנה"ל האקדמית כדי להכריז על שביתה".

אורלי הררי , י"א בחשון תשע"ט

סטודנט באוניברסיטה
סטודנט באוניברסיטה
צילום: פלאש 90

ועד ראשי המכללות האקדמיות שב וקורא לארגוני הסגל הזוטר והבכיר למנוע את הנזק המיותר שיביאו עמן השביתות בטווח הקצר והארוך לציבור הסטודנטים, למכללות ויותר מכולם – לחברי הסגל עצמם.

"לא מתקבל על הדעת שבשל סכסוך פוליטי פנים ארגוני, ההנהגה החדשה במועצה המתאמת של ארגון הסגל הבכיר מסרבת להכיר בהסכם אשר נחתם ואומץ על ידי 10 מכללות. בנוסף, במספר מכללות מתקיימת הידברות מקומית בין הנהלה לוועדים להקפאת השביתה. עדכונים ימסרו בהמשך.

ארגון הסגל הזוטר החליט לנצל באופן ציני ותמוה את עיתוי פתיחת שנה"ל האקדמית כדי להכריז על שביתה, למרות שמתנהל מזה מספר חודשים מו"מ חיובי עם נציגי ור"מ, ות"ת והממונה על השכר ואף הושגו הבנות. זוהי הפגנת כח גרידא וראשי המכללות רואים בחומרה רבה את הפיכתם של הסטודנטים כ"בני ערובה" במאבק הכוחני וחסר התוחלת שהפורום המתאם של הסגלים בחרו לנהל".

ב-11 מכללות הלימודים יתקיימו כסדרם – המכללה האקדמית עמק יזרעאל, המכללה האקדמית תל חי, המכללה האקדמית צפת, האקדמית גליל מערבי, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים, האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, שנקר - הנדסה. עיצוב. אמנות., המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, המכללה האקדמית בית ברל, המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון - SCE, המכללה האקדמית אשקלון.

בנוגע למכללה האקדמית אשקלון: על אף הודעת ארגון כח לעובדים בדבר שביתה, הועד המקומי החליט שהלימודים יתקיימו כסדרם.