הרב מאזוז הודיע על תמיכה בדייטש

ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מאזוז הודיע הבוקר (ראשון) על תמיכה במועמד "אגודת ישראל" יוסי דייטש במירוץ לראשות עיריית ירושלים

מיכל לוי , י"ב בחשון תשע"ט

הרב מאזוז ואלי ישי. ארכיון
הרב מאזוז ואלי ישי. ארכיון
צילום: יעקב נעמי. פלאש 90

התמיכה ביוסי דייטש לראשות עיריית ירושלים מתחזקת: ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מאזוז הודיע הבוקר (ראשון) על תמיכה בו.

הרב קרא ליוסי דייטש ,"אדם ישר והגון ומכיר את העיר ועוזר לכולם" והפציר בו: ״תעזור לכולם, אין הבדל! חרדי, חילוני, ספרדי, אשכנזי, אתיופי...כולם אותן דבר! כל עם ישראל אותו הדבר".

הרב מאזוז סיים בברכה: "בזכות הדבר הזה יעלה מעלה מעלה ויהיה ראש העיר ירושלים.. ציבור שומרי התורה והמצוות צריך להתאחד כולו סביב זה, ואם בעבר זה היה אפשרי, גם עכשיו זה אפשרי".

עוד אמר הרב: "בשנים האחרונות ירושלים עיר הקודש, העיר שהתהדרה בקדושה וטהרה, חומות השבת נפרצו בה. מי יכול לראות את חורבן העיר, ולשבת בחיבוק ידיים?! בשעה כזו אי אפשר לסמוך על אחרים שהם יכבדו אותנו וישמרו על השבת, אדרבא ציבור שומרי התורה והמצוות צריך להתאחד כולו סביב זה, ואם בעבר זה היה אפשרי, גם עכשיו זה אפשרי".

בסביבתו של הרב מאזוז מספרים, כי בשבועות האחרונים, נשלח יו"ר תנועת 'יחד' אלי ישי, על ידי הרב, לבדוק את האפשרויות השונות במירוץ לראשות.

לדבריהם, היו שלבים במהלך המירוץ בהם היה נשקלו אפשרויות התמיכה במועמדים אחרים. לקראת סוף השבוע שעבר, התקבלה ההחלטה אצל הרב, כי על פי הבדיקות שערך יו"ר התנועה, "ישנה היתכנות לניצחונו של ראש עיר שומר תורה ומצוות ומקפיד על קלה כבחמורה", ולכן, אמר הרב, "אין שום הצדקה לתמוך במישהו אחר".

כאמור הבוקר הגיע דייטש להתפלל בבית מדרשו של הרב מאזוז, כאשר לאחר התפלה התקבל בחמימות אצל הרב מאזוז שברכו בברכת הצלחה.

למקום הגיעו גם חברי רשימת מאוחדים בראשות אריה קינג, ובהם קינג וחברי סיעתו, יונתן יוסף, נכדו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל והמשנה לראש העיר ירושלים דב קלמנוביץ' הנתמכת על ידי ראש הישיבה הרב מאזוז למועצת העיר.

יוסי דייטש בתגובה: "זכיתי להכיר מאור גדול של תורה ואהבת ישראל. ברכתו והוראתו לעשות חסד עם כל אדם יהיו נר לרגליי כראש העיר. תמיכת הגאון הרב מאזוז מצטרפת לסחף של תמיכה ממגזרים רבים, ואל מול כל האמון והאהבה אני עומד בדחילו ורחימו לקיים תפקידי בבניין ירושלים באחדות ושלום".

בכך זוכה דייטש לתמיכה רבנית רחבה מחוגים רבים ומגוונים בירושלים. החל מחברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, ועד נשיא ישיבת הר המור הרב טאו, וכאמור הרב מאזוז.