הוקפא פיילוט הלוחמות בחיל השריון

החיילות שהוכשרו ללוחמה על טנקים עברו לשרת בגדוד קרקל והמפקדות שובצו כמש"קיות הדרכה. ההחלטה על המשך הפיילוט תתקבל בידי הרמטכ"ל.

עדו בן פורת , י"ב בחשון תשע"ט

שריון. אילוסטרציה
שריון. אילוסטרציה
Photo by Ofer Zidon/FLASH90

צה''ל החליט להקפיא את הפיילוט לשילוב לוחמות בחיל השריון ארבעה חודשים אחרי שהוכתר בהצלחה על ידי קצין השריון הראשי.

על פי הדיווח של רועי שרון בכאן 11, ארבע החיילות שסיימו בהצלחה קורס מפקדי טנקים שובצו כמשקיות הדרכה בבסיסי החיל, ולא כמפקדות טנק.

שש הלוחמות הנוספות שסיימו את מסלול ההכשרה של השריון שובצו כלוחמות בגדוד קרקל של מערך הגבולות, ולא כלוחמות שריון.

מדובר צה"ל נמסר: ״לאחרונה הוצגו המשמעויות למפקד זרוע היבשה ולרמטכ״ל. ההחלטה על מעבר לשלב השני בהתנסות תתקבל במטה הכללי בהמשך עבודת המטה״.

רס"ן (במיל') חיים טייטלבוים, יו"ר ארגון אחים לנשק, מסר בתגובה ''אנחנו מברכים על שינוי הכיוון המרענן. למרות השבחים, והכתרת הפיילוט בהצלחה, הגיעו בצה"ל למסקנה שכנראה לבנים ולבנות יש יכולות פיזיולוגיות שונות.

''אנחנו שמחים שהרמטכ"ל קיבל החלטה לחזק את צה"ל, ולא להיכנע לארגונים הקיצוניים שמנסים לפגוע ברוחו של צה"ל, ובערך הניצחון וההכרעה בקרב. הם אלה שגם דחפו את מהלך שילוב הנשים בקרבי מראשיתו. טוב שהוחלט להקשיב לדעה המקצועית של בכירי השריון, דוגמת תא"ל (במיל') אביגדור קהלני והאלוף (במיל') יפתח רון-טל, שהתנגדו לשילוב בשריון.

''הגיע הזמן להפסיק את שילוב הבנות בקרבי. תנו לבנות להיות בנות ולבנים להיות בנים. הגיע הזמן שנשמור על שלום החיילות, ובמיוחד על הרף המבצעי הגבוה", הוסיף טייטלבוים.